JAKÉ BARVY VLÁDNOU LETOŠNÍMU PODZIMU?

Podzim 2018 nebude zase tak specifický. Jeho barevná paleta nabídne takové odstíny, na které jsme z předchozích podzimů zvyklí a které nám vlastně přirozeně předurčuje sama příroda. Odborníci je však tentokrát doplnili o několik méně obvyklých odstínů.

podzimní abrvy 2018.png

Připálená oranžová – lepší překlad z anglického burst orange bychom asi nenašli. Jde o sytější odstín pomerančové, kterou ošlehaly plameny a ona trochu ztmavla. V takové podobě je připravena na podzimní dny. Je to zároveň tradiční odstín zbarvujících se listů na stromech.

Rezavá – něco mezi rudou, cihlově červenou a hnědou. Rezavý odstín dokonale sluší zrzkám ale i brunetkám, u kterých podporuje jejich přirozenou barvu vlasů i očí. Na podzim si ho ale můžeme dovolit všichni bez ohledů na barvu pleti nebo vlasů.

Hořčicová – sytá žluto-hnědá připomíná žloutnoucí listy dubů, do kterých se opírá sluníčko. Skvělou kombinaci tvoří kromě dalších podzimních tónů také s tmavě modrou.

Olivově zelená – někdy si ji pleteme s khaki, kterou v zahraničí vnímají více do světla a béžova. Na pojmech zase tolik nesejde, trendy je na podzim pravidelně odstín syté zelené s příměsí hnědé. A představit si ho opravdu můžete přesně tak, jako ho znáte z oliv.

A co bude letos navíc?

Lila – nebo také levandulová, patří spíše do jarní palety barev, přesto ji servery Forbes i Vogue uvádí mezi odstíny podzimu 2018. Proč se tomu bránit, v propojení s temnou fialovou a sem tam i vínovou či béžovou může jistě i lila odstín vykouzlit krásný podzimní dojem.

Digital Blue – odstín odpovídající progresivním barvám sociálních médií včetně Facebooku, Twitteru nebo Tumbleru. Ve svých kolekcích ji pro barvu podzimu 2018 předurčila třeba Stella McCartney, Prabal Gurung nebo Marni.

barvy podzimu 2018 lila digital blue

Zdroj fotografií: Pantone.com