JAKÉ ZIMNÍ KABÁTY SE DAJÍ POŘÍDIT U ČESKÝCH NÁVRHÁŘŮ

Ať už zimní módu milujete, nebo těch pár měsíců odchodíte v jednom svetru, je vedlejší. Jedním z nejdůležitějších zimních kousků je kabát, a to bezesporu. Teplý, kvalitně ušitý a samozřejmě slušivý. Prošli jsme kolekce českých návrhářů a máme pro vás přehled, co je v jejich buticích a ateliérech k dostání.

JOSEFÍNA BAKOŠOVÁ

Josefína Bakošová působí jako módní návrhářka a kreativní ředitelka pražské galerie Harddecore. Její nejnovější kolekce nese název SYMBIÓZA a dominuje jí spojení symbióza oděvu se šperkem. Najdete v ní, mimo jiné, i nádherný zimní kabát, ve kterém rozhodně nebudete za šedou myšku, naopak! Vybírat můžete samozřejmě i ze starších kolekcí, které jsou neméně krásné. Navíc mají všechny kabáty velmi praktické střihy.

IMRECZEOVA

Barevná extravagance i decentní elegance. To jsou kabáty návrhářky Zdenky Imreczeové. V její poslední kolekci FW19 se snoubí nadčasový design, neobvyklý mix tvarové inspirace a různorodost barev. Kabáty byly ušity z vysoce kvalitního materiálu a vybere si zde opravdu každá z vás. No a pokud už vás nebaví černá šeď v ulicích, nebojte se vsadit na výrazné barvy. V této kolekci najdete kabáty od typicky ženských, tedy prošívaného v růžové barvě, přes khaki kabát v army stylu až po trochu odvážnější barvy, za které považujeme pomerančově oranžovou či okrovou. „V předchozích kolekcích jsem měla kabáty většinou v tmavých odstínech, v rámci letošní zimy jsem však cítila, že je potřeba ji trochu rozzářit barevnými tóny,“ vyjádřila se k použití barev sama návrhářka.

LAZY EYE

Značka Lazy Eye čerpá z první poloviny minulého století. Inspiruje ji střídmost té doby v souladu s všudypřítomnou noblesou. Na kabáty byla použita kvalitní vlna, kterou oceníte především ve chvíli, kdy teploty spadnou hluboko pod nulu. Navíc ten designy, ach. Pokud milujete vintage a retro módu, zde si rozhodně přijdete na své!

ZUZANA KUBÍČKOVÁ

Jméno návrhářky je synonymem ženské módy, jemnosti a citlivé kombinace barev. Ani zimní kabáty nejsou výjimkou. Na kabáty návrhářka používá pouze prémiové materiály – od mohéru po pravé kachní peří. Zima vám tedy rozhodně nebude a navíc kabáty dýchají tolik milovanou nadčasovostí, takže v nich v pohodě odchodíte spousty zim. Trendy, netrendy.

LAFORMELA

V kolekci návrhářského dua nově najdete dvouřadý kabát, který je zkrátka dokonalý. Vyroben je z alpaky, což je velmi jemná a kvalitní vlna. Za zmínku stojí i nepromokavý kabát, který je vyráběn z ikonického materiálu s funkční voděodolnou membránou. Ta má patent na nejlepší paropropustnost na světe. Materiál, vyráběný českou firmou, má navíc patentovanou svrchní úpravu, díky níž voda po povrchu steče, nevsákne se a zvyšuje tak odolnost materiálu vůči nečistotě.

Tereza Bartoňová
Zdroje: josefinabakosova.com; zuzanakubickova.com; lazyeye.cz

Leave a Reply