JAKÝ KABÁT VYBRAT NA ZIMU 2019

Ne, léto se už vážně nevrátí. Je na čase se s tím smířit. Polehčující okolností prudkého příchodu podzimu mohou být nové kolekce, které lákají ke koupi zajímavých kousků do vašeho zimního šatníku. Zaměřili jsme se na celebrity, módní influencerky a přehlídková mola, abychom vám podali ten nejpřesnější přehled o tom, jaké se budou nosit kabáty.

Kožený kabát

Celokožený kabát nemusí být výsadou hudebních subkultur, stačí vědět, jak ho obléknout tak, aby nepůsobil příliš tvrdě. Příhodou inspirací se nám nestal nikdo menší než sama šéfredaktorka Vogue Anna Wintour. Když popřemýšlíte nad koženým kabátem v jiném než černém odstínu po jejím vzoru, nechtěného metalového efektu se nebudete muset bát. Kožený kabát si bude rozumět s květovanými potisky nebo jemnými pleteninami.

Maxi coat

Střih, který pohladí po duši všechny odpůrkyně vypasovaných bundiček nebo ženy, které chtějí schovat pár kilo navíc. Maxi coat patří mezi zřetelné trendy následujícího podzimu a zimy. Výhod má nesporně mnoho – vejde se vám pod něj i oblíbený huňatý svetr, dokonale vás bude hřát a ve spojení s čepicí a kozačkami je snad nemožné v něm prochladnout. Šedý odstín oceníte pro jeho neutrálnost, skvělá volba však bude i výrazná hořčicová či Barbie Pink.

Plyšový kabát

Oblíbenec mladých influencerek – teddy coat nebo fluffy coat, se objevil už předchozí zimní sezónu a zdá se, že jeho vliv v té letošní ještě zesílí. Působí velmi hebkým, měkkým a hřejivým dojmem, nenechte se ale oklamat. Zdaleka nehřeje tolik jako péřová bunda, bývá spíše tenký a oceníte ho při teplejších zimních dnech. Do mrazů hluboko pod nulou pod něj můžete vzít ještě kožený křivák, aby vám nebyla zima. Abyste se vyhnuli nechtěnému homeless dojmu, pečlivě se o něj starejte, aby vám nezplstnatěl a doplňujte ho o elegantnější kousky.

Nesmrtelná béžová

Možná že výstřelky jako kožený nebo plyšový kabát nejsou nic pro vás. Rozumíme. Potom bychom chtěli jen dodat, že univerzální béžový kabát v jakémkoli střihu i provedení se vrací zase o něco víc na scénu. Sezóna 2019/2020 ho dokonce mezi módní trendy řadí. Oprašte tedy oblíbený trenčkot a ostatní módní kabáty klidně pusťte z hlavy. Tedy za předpokladu, že vás neoslovily natolik, že už googlujete, kam byste se došli podívat na ten ideální přesně pro sebe…

Přečtěte si také: Základy šatníku: 8. díl _ trenchcoat

Zdroj fotografií: pinterest.com

Leave a Reply