JARNÍ KOLEKCE BLAŽEK 2019 SPOJUJE MODERNÍ MATERIÁLY S VIZÍ ELEGÁNA

Česká oděvní značka Blažek uvedla v rámci zářijového Fashion Weeku v Praze svou jarní pánskou kolekci 2019. Tvořily ji obleky transformované do moderní doby, tmavě modrá barva, futuristické materiály podané v nositelné podobě i bederní pásy. Vítejte v kolekci, která je použitelná, nápaditá a vkusná.

blažek jaro 2019 mbpfw přehlídka (1)

Jistota v tmavě modré

Česká značka pánských oděvů Blažek, jejíž založení se datuje do roku 1992, vystupuje se svými aktuálními kolekcemi na pražském týdnu módy pravidelně. Jaro 2019 načrtla velmi jasně – nejdůležitější slovo nechala neutrálnímu tmavě modrému odstínu, který už se pár posledních let úspěšně dostává do pozice navy is the new black. Oproti černé disponuje nevšedností, možností jeho úprav, mužům nadmíru sluší a působí daleko moderněji, uvolněněji a přitom stále dostatečně formálně. V tmavě modré značka uvedla své tradiční pánské obleky, které na mole získaly jiné obrysy. Namísto nažehlených košil pod ně stylisté oblékli modelům tílka s hlubokými výstřihy nebo síťovaná trika. Nezapomněli na vícero delších řetízků. Ty doprovázely většinu z nové kolekce.

blažek jaro 2019 mbpfw přehlídka (2)

Integrace inovací

Blažek v jarní kolekci propojil moderní pánskou módu se svou stálicí. Kromě tmavých obleků dal prostor i trendy odstínům velbloudí béžové a starorůžové. Představil model ve kterém propojil do jednoho celku kraťasy nad koleno, košili s dlouhým rukávem a pláštěnkové pončo zapnuté pouze u krku. Viděli jsme volnější tričko s metalickým pruhem na hrudi. Ze všeho nejvíce probudily zájem bederní pásy, kterými značka zakryla spodní část košilí a barevně je sladila s celým outfitem. Jedinečný nápad, vytříbené provedení!

blažek jaro 2019 mbpfw přehlídka (3)

Elegána ano, ale moderně prosím

Vize české značky Blažek dát dohromady svou tradiční tvorbu pro muže, kteří preferují formálnější odívání, s moderními kousky v neutrálních odstínech je patrná z celé přehlídky více jak třiceti modelů. K rozbití stereotypu formálního oblékání přispěly kromě síťovaných trik a rozhalených košil s vyhrnutými rukávy také pantofle s iniciály značky. Přehlídka končila s parkou do chladnějšího počasí a modelem černého saka, které z jedné poloviny tvořila kůže, a kalhot. Blažek poskytl adekvátní inspiraci (nejen) pro české muže. Předložil jim nabitý lookbook modely, které jsou mixovatelné navzájem a rozhodně nenudí.

blažek jaro 2019 mbpfw přehlídka (4)

Zdroj fotografií: Facebook.com/MBPFW