JARNÍ MÓDNÍ TRENDY 2020 PODLE ČESKÝCH NÁVRHÁŘŮ

Jaké módní trendy zavládnou jaru 2020? Po představení kolekcí tuzemských návrhářů v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku to už víme. Pojďte se podívat, jak budoucí jaro a léto vidí čeští módní tvůrci.

Laformela: průstřihy

Značka Laformela uvedla v rámci MBPFW kolekci v tlumených odstínech v kombinaci s kůží. Propojuje v ní tím zimní tvrdý svět s nadějným pastelovým jarem. Za dominantní trend považujeme zkrácené topy, které zdobí průstřihy a kožené detaily.

Michael Kováčik: kůže

Stálice českého fashion weeku – Michael Kováčik se nedá a pokračuje ve své rafinované ženskosti, ze které lze načerpat do nové sezóny mnoho inspirace. Jeho modely často doplňuje kůže, ať už na celém kusu oděvu, nebo jen na rukavičkách, mašlích či jako stuha u charakteristických klobouků.

Naut: sportovní prvky

Značka Naut se na fashion weeku představila vůbec poprvé a její entrée vypadá velmi povedeně. Sexy šaty pro dámy, kimony inspirované pláště, roláky i kalhoty pro pány, neopominutelné kožené doplňky a výrazné ledvinky. Kolekce Naut v sobě nese sportovní prvky, které můžete do jarních outfitů snadno zařadit také.

Tereza Vu: něžná smetanová

O tom, jak důležité je spodní prádlo a že i to podléhá módním trendům, na tuzemském týdnu módy pravidelně, nenásilně a inspirativně přesvědčuje návrhářka Tereza Vu. Kolekce Jaro 2020 se z velké části unáší na něžné decentní smetanové barvě, která sluší všem typům postav, barev kůže i vlasů.

Imreczeova: Minimal art

Hra s geometrií a optické klamy, k tomu navíc inspirace 50. léty – tak se rozhodla pojmout jarní kolekci 2020 Zdeňka Imreczeova. Monochromatická a minimalistická silueta je tím, co je podle české návrhářky trendy i do další sezóny. Platí totiž, že minimalismus snad z módy ani vyjít nemůže.

Vanda Janda: puntíky

Návrat retra nejde ignorovat. Velkoplošné potisky puntíků si vzala jako stěžejní moto jarní kolekce Vanda Janda. Puntíky použila na šaty, šifónové halenky a topy i na šátek na hlavu. Kolekci doplňovaly cyklistické šortky, hnědé kabelky a bílá barva společně s hnědou.

Daniela Pešková: satén

Satén se snad nikdy neomrzí. Daniela Pešková ho použila na ženské halenky i dlouhé šaty. Jeho působivý lesk outfit zvýrazní a dodá mu na formálnosti. Saténová halenka je skvělá volba pro zakasání do culottes i k džínám.

Pietro Filipi: široké nohavice

Česká značka Pietro Filipi předvedla rozmanitou kolekci pro muže i ženy. Kromě často použitých odstínů hnědé jsme zaregistrovali absenci skinny nohavic. Zdá se, že jsou definitivně na ústupu. Pietro Filipi pro jaro 2020 vidí jako trendy rovné či jemně rozšířené kalhoty. Do práce i na volný čas.

Zdroj fotografií: Facebook.com/MBPFW

Leave a Reply