KÁVA S NĚŽNÝM DOTEKEM -VÝJIMEČNÉ ŽENY VE STARBUCKS

Osmý březen tradičně patří oslavě něžnějšího pohlaví a poděkování ženám za to, jaké jsou a co všechno dělají pro své rodiny, kolegy a blízké. I ve Starbucks mají radost z úspěšných žen, které se starají o to, aby si zákazníci mohli každý den vychutnat jedinečný zážitek při šálku své oblíbené kávy v jedné z kaváren.

O tom, že Starbucks je doménou talentovaných žen svědčí i fakt, že tvoří více jak 70% členek jejich týmu.

Mezi výjimečné ženy patří například Petra Kolářová, Country HR Manager Starbucks CZ/SK.

Po ukončení vysoké školy nastoupila do Starbucks na pozici Learning and Development manager, a byla součástí týmu při samotném vstupu na český trh. Z tréninku v Seattlu, kde Starbucks vznikl, si pak přivezla další cenné zkušenosti a nadchla se pro atmosféru značky. To vše se odehrálo před více než 11 lety a dodnes je Petra jednou z hlavních tváří českého Starbucks. Za tu dobu prošla několika rolemi v tréninkovém oddělení a nyní vede lokální HR tým, který šíří Starbucks kulturu Love What You Do a buduje další povědomí o značce nejen na pracovním trhu, ale i v rámci společnosti.

Store manager Veronika Hladíková – stabilní součást týmu Starbucks

Po maturitě hledala brigádu, kde by byla v kontaktu s lidmi – jak se zákazníky, tak s týmem kolegů. Nějakou dobu pracovala jako účetní v neziskové organizaci, ale už si nedokázala představit další dny strávené pouze s čísly před počítačem. První velkou pracovní zkušeností byla práce v KFC, takže když jí oslovila bývalá manažerka, zda se nechce stát partnerem ve společnosti Starbucks, která byla tou dobou na českém trhu necelý půlrok, ani chvilku neváhala a poslala životopis. Věděla, že se hlásí do firmy, která je zaměřená na zákazníky, týmovost a rozvoj svých zaměstnanců. Dnes ve Starbucks pracuje více než jedenáct let. Za tu dobu prošla tréninkem snad na  všechny pozice – barista trenér, vedoucí směny, Product Manager, Assistant Manager, Coffee Master a konečně Store Manager. Na této pozici je již šestým rokem a ani po takové době svou práci nepovažuje za monotónní. Každý den si hrdě obléká černou zástěru a těší se na nové příběhy plné kávové vášně a spokojených zákazníků, kterým připravuje spolu s týmem jedinečný zážitek. Aktuálně již rok a půl vede Starbucks Reserve Clover bar v Jungmannově ulici. Jedná se o  první a jedinou kavárnu tohoto konceptu v České republice, kde si vedle tradiční nabídky Starbucks můžete vychutnat jedinečné Reserve kávy a jejich přípravu pomocí alternativních způsobů.

Díky skvělým ženám s kávou v srdci umí Starbucks zákazníkům zprostředkovat jedinečný zážitek a má radost z každé nové členky naší mezinárodní Starbucks rodiny.

Přijďte si vychutnat lahodný šálek vašeho oblíbeného nápoje do jedné kaváren a užijte si oslavu MDŽ plnou příjemných okamžiků.

Zdroj obrázků: starbuckscoffee.cz

Leave a Reply