Kavárenský průvodce Prahou. Kam na kvalitní kávu?

Určitě to znáte. Máte sraz s kamarádkou a vyvstane otázka, kam si ale sednout? Ať už jste zapomněli na rezervaci “v tom vašem podniku” a zrovna je úplně přelidněno, chcete změnit prostředí nebo žádné takové místo zatím nemáte, je dobré vědět kde případně čerpat inspiraci.

Vytvořte si vlastní mapu

“Jedna paní povídala” není v tomto případě úplně k zahození. Tipy nemusíte sbírat jen z doporučení kamarádek nebo kolegyň z práce, nechte se inspirovat i náhodnými rozhovory ve veřejné dopravě. Konzultování estetických kaváren s kvalitní kávou jsou častým námětem hovorů, stačí jen bedlivě poslouchat a máte recenzi zdarma! Získané tipy na místa, která navštívit, si pečlivě zapisujte a v ideálním případě rovnou zakreslete do mapy. Můžete si z toho následně udělat i nový společný koníček – odškrtávat si nově navštívené kavárny!

Instagramové účty

Pokud Vám doporučení od známých projde jedním uchem tam a druhým ven, určitě nepohrdnete specializovanými instagramovými účty. Mnoho z nich doporučují nejen kavárny v rámci České republiky, ale dokonce i ty zahraniční. Zpravidla si zároveň můžete z popisu příspěvku udělat obrázek i o přibližné cenové politice, vzhledu prostředí nebo například získat informace o tom, zda-li akceptují platební karty nebo pouze hotovost a předejít tak nemilému překvapení!

TIP: Na Instagramu doporučujeme například populární účty @kamvpraze nebo @spadlaanickadokaficka!

Festival kávy 

Kávový nadšenci by neměli vynechat každoroční podzimní akci “Prague coffee festival”, zde nasbíráte nejen omamnou vůni kávy do zásoby, ale zároveň se můžete dozvědět o nových pražírnách nebo získat tipy na nová od stejných nadšenců jako jste Vy!

Knihy a mapy

“Kavárenský bohém” se stalo již uceleným pojmem. Kvůli stále rostoucí oblibě návštěv originálních kaváren, si můžete dokonce pořídit i knižní výtisk tipů, kam za kávou nebo specializovanou mapu, kam můžete zavítat.

Náhodné setkání

Nejstarším a mnohdy i nejosvědčenějším způsobem, je se držet starého dobrého, “kam mě nohy zavanou”. Můžete začít procházkou a zakotvit v podniku, který Vás zaujme z ulice. Můžete tak narazit na Vaši novou, nejoblíbenější kavárnu, kam se budete chtít stále vracet!

TIP: Výlet do Českých Budějovic, jakou kavárnu nevynechat?

Leave a Reply