KDO JSOU IT GIRLS?

It girl. Pojem, který se také v naší zemi začíná používat čím dál tím častěji. Máte pocit, že jste zaspali dobu a i přesto, že neustále módní svět sledujete, vám tento pojem unikl? Nedivíme se. Tenhle článek je pro vás, abyste byli okamžitě zase v obraze. A kromě nás nikdo nepozná, že jste si ho potřebovali přečíst.

tem1347

Novinka nebo jen nový název?

It girl označuje ženu, která je stylová, udává směr, trendy a životní styl. Ženu, která ví, co obléknout, jak zapózovat, co postnout na Instagram, co si koupit, co doporučit. Moc dobře zná místa, na kterých vynikne její outfit, kam si jít zacvičit, aby to bylo trendy a kde si koupit kávu do eko kelímku. To je it girl. Je to prostě TA HOLKA, která ví. Která umí. Tento pojem je pro nás relativně nový, úplně poprvé se ale objevil už ve třicátých letech minulého století. Zatímco dříve se tímto pojmem označovaly spíše sexy ženy a zejména známé tváře, dnes jako it girl vnímáme spíše holku, která to umí se sociálními médii, je stylová a žije moderním způsobem života.

fashion-2762865_960_720

Kdo byl dříve a kdo dnes?

Mezi it girls vlastně můžete zařadit všechny ženy, které dosud nebyly zapomenuty a ve své době znamenaly svět. Bez sebemenších pochyb sem patří Audrey Hepburn, Marilyn Monroe, Julia Roberts, Meryl Streep, Britney Speers nebo Kristen Stewart. Dnešní it girls jsou zejména slavné topmodelky jako Cara Delevingne, Chiara Ferragni, Emily Ratajkowski, Hailey Baldwin nebo Kylie Jenner. Mezi českými ženami by se podobně dala svého času označit například Teri Blitzen.

Zdroj fotografií: pinterest.com