KOVÁŘSTVÍ JE V MÓDĚ

Hedvábné, bavlněné, dřevěné i skleněné. To všechno už tady bylo. Ale co kované? Vsadíme se, že takové motýlky jsou pro vás novinkou. Dovolte nám, abychom vám je představili. A žádné strachy, kované motýlky jsou lehké a tím pádem vhodné na běžné nošení.

Ivana a Robert - zakladatelé značky.JPG

Jak vznikají kované motýlky a brože?

Za jedinečnou značkou Ondracek BowTies stojí sourozenecké duo – Robert a Ivana Ondráčkovi, kteří pracují v rodinné kovářské firmě Ondracek Design a v roce 2016 přišel nápad, že by se přeci kovaný výrobek dal začlenit i do oblékání, nejen do bydlení a zahrad. Vznikl pánský kovaný motýlek a po čase také brož pro dámy. Chtělo to však chvilku zkoušení, aby zakladatelné opravdu vytvořili produkt vhodný k dennímu nošení. Zpočátku byl motýlek příliš velký a těžký, až časem se Ivana s Robertem propracovali k výrobku v podobě, v níž ho dnes prodávají. Použitým materiálem na své motýlky a brože se maximálně odlišují od jakékoli konkurence. Byli prvními, které napadlo tyto dva módní doplňky ukovat ze železa a to i přesto, že Robert ještě dokončuje své magisterské studium a jeho sestra Ivana se věnuje také překladatelství. Celá výroba  kovaných motýlků probíhá v České republice v dílně sourozeneckého dua a přímo pod jejich rukama. Robert Ondráček je stále tím, který osobně brože a motýlky kove, tepe a brousí.

ondracek bt promotion kované motýlky a brože (3)

Doplňte kovaným motýlkem formální look

Ondracek BT dnes nabízí šest různých motýlků a pět broží. Motýlky má pojmenované stylově jako Mr. Ginger, Mr. Dot nebo Mr. Triangle. Brože dostávají ve svém pojmenování ženský rod a najdete je pod Mrs. Dot, Mrs. Shiny nebo Mrs. Simple. Skvěle promyšlená jména vdechla kovaným doplňkům život. Například motýlek s názvem Mr. Triangle, který je vytvořen z mědi a oceli, odkazuje na český kubismus a architekturu Josefa Chochola, který je autorem mnoha zajímavých vil v našem hlavním městě. U  nejnovějšího modelu Mr. Poppy jeho autoři označují jako inspiraci nedělní pečení koláčů a rozbitou sklenici s mákem na cihlové dlažbě. Kované motýlky ztělesňují originální alternativu k motýlkům ze všech jiných možných materiálů. Dopřejte si unikátní doplněk, který hned tak někdo jiný mít nebude.

Cena kovaných motýlků se pohybuje v rozmezí 1780 – 2730 korun podle náročnosti vzoru a použitého materiálu. Kované brože pořídíte od 1030 do 1580 korun.

ondracek bt promotion kované motýlky a brože (2)

>>>  PROMOTION <<<
 Zdroj fotografií: Ondracek BT