Legíny; první příčky trendů nebo hřích současnosti?

Dámské legíny jsou kontroverzním kouskem šatníku. Jako spousta jiných sporných témat, má své zaryté odpůrce a na straně druhé fanoušky, kteří by na tento kousek oblečení nedali nikdy dopustit. Jak si tedy legíny stojí v novodobém světě?

Legíny pouze na sport?

Ve sportovní tašce do posilovny si legíny vydobyly své oprávněné místo. Mnoho žen si je oblíbilo natolik, že na svůj fitness koníček nenosí nic jiného. Není se čemu divit. Sportovní legíny s vysokým pasem, jsou jeden z vůbec nejnošenějších kousků sportovního oblečení. Kromě komfortního nošení nositelce mohou nabídnout snadnou kontrolu nad svými cviky, jelikož obtáhnou ta správná místa. Vysoký pas pak zajistí, aby vše zůstalo tam, kde má a legíny nesjížděly.

Plnohodnotný oděv

Tam, kde se ale oba tábory názorově nejvíce rozcházejí, přichází s otázkou, zda-li se legíny mohou stát pohodlnější variantou kalhot. Rozporuplný názor na to nemají jen laici, ale i odborníci a módní designéři. Na jednom se ale shodnou. Pokud se jedná o kvalitní legíny, které neprosvítají a nositelka je zkombinuje s rafinovanými kousky například delších tunik nebo svetrů, může se jednat o stylový outfit. 

Jak kombinovat?

Nemusí se nutně jednat o jednobarevné legíny. Zajímavé designy a veselé potisky zkrátka vyzývají k nošení. Originální legíny nabízí například lokální česká slow fashion značka Utopy. Outfit doporučujeme doladit koženkovou bundou a oversized košilí, dlouhým svetrem nebo se nabízí stylová mikina s kapucí

Vyhněte se Faux-pas!

Legíny se mohou stát Vaší druhou kůží a nosit je můžete naprosto kamkoliv. Pokud se zvládnete vyhnout jednoduchým faux-pas magnetům. Ujistěte se, že máte pod legíny správné spodní prádlo, a že vlastníte kvalitní legíny, které neprosvítají. Legíny na cvičení by na to měly být přímo určeny, ty správné jsou totiž z prodyšného materiálu, který odvádí pot. V opačném případě Váš požitek ze cvičení nemusí být vůbec příjemný. Ujistěte se, že legínám věnujete správnou péči. Praní na špatný stupeň může zavdat vzniku žmolků.

Dámské legíny se mohou stát módním peklem, ale také součástí outfitu hodného módní ikony. Trend nošení legín se objevuje vždy v pravidelné sinusoidě, nicméně v každé době má nespočet svých obdivovatelů a pro nás je to pořád kousek, který obsazuje přední příčky. Důvodů proč jsou legíny stále populárním kouskem je nespočet.

Leave a Reply