LEMNISKÁTA: JEDINEČNÉ PAPÍRENSKÉ VÝROBKY Z DÍLNY HANDICAPOVANÝCH

Když jsme náhodou narazili na krásné papírové bloky, přáníčka a sešity, byli jsme nadšení, že se někdo věnuje tak úžasné rukodělné práci! Pak jsme značku Lemniskáta začali studovat a zjistili, že nejde o značku, ale o chráněnou dílnu, která dává práci handicapovaným a ty nádherné výrobky tak pochází právě z jejich rukou.

lemniskáta ruční papír výrobky (3)

Ruční výroba v chráněné dílně

Lemniskáta, která vytváří a prodává papírenské výrobky, je nestátní a neziskovou organizací. Jejím cílem je podpořit lidi s fyzickým i psychickým handicapem, dát jim práci a zároveň pocit sounáležitosti ve skupině lidí. V její pražské dílně na výrobu sešitů, deníků, kronik i přání pracuje více jak deset lidí, kteří za pomoci asistentů vytváří jedinečné výrobky. Část jejich produktů využívá krásy ručního papíru. Ten odebírají od rodinných českých papíren: Stará škola v Želeticích u Znojma a Papyrea ve Zdislavě u Liberce.

lemniskáta ruční papír výrobky (2)

Květy, barvy a přidaná hodnota

Sortiment chráněné dílny čítá celou řadu produktů od sešitů pro školy, přes bloky s kroužkovou vazbou, přáníčka, fotoalba, dárkové sady, kreativní bloky, kroniky, kreativní sady a kufříky až po speciální kreativní deníky z ručního papíru nebo z kůže. Deníky se skládají z vícero sešitů, které uvnitř drží na gumičkách. Snadno je tak můžete po dopsání vyměnit za nový a desky mohou sloužit dál. Při koupi deníku si navíc můžete vybrat, v jakých barvách si vnitřní sešity přejete. Nabídka odstínů je široká – je libo světle šedou, petrolejovou nebo lila?

Dobrou zprávou je nově otevřený e-shop. Na něm si můžete vybrat z pohodlí domova a pro radost koupit sobě nebo svým blízkým originální sešit nebo deník. Výrobky najdete na webu Lemniskáta.

lemniskáta ruční papír výrobky (1)

Zdroj fotografií: lemniskata.cz