MILUJETE PIZZU? VYROBTE SI PRAVOU ITALSKOU DOMA

Pokud také patříte k milovníkům tradičního italského pokrmu, pizzy, zbystřete! Máme pro vás pravý tradiční italský recept na to nejlepší těsto. A ingredience? I ty vám prozradíme, avšak fantazii se meze nekladou, tedy i vy si můžete vytvořit svou pizzu přímo na přání.

cheese-cutlery-delicious-9708.jpg

Ingredience:

  • 10 g sušeného droždí
  • 500 g hladké mouky
  • 3 dcl čisté vlažné vody
  • 2 lžíce panenského olivového oleje
  • 1/2 lžičky soli

Postup pro zpracování těsta:

Nejdříve pořádně smícháme všechny sypké části receptu (hladká mouka, sušené droždí, sůl). Přidáme olivový olej, jemně promícháváme a přiléváme také vodu. Když vidíme, že se struktura těsta mění odložíme vařečku a začneme zpracovávat ručně. S těstem musíme pracovat velmi opatrně. Nesmí lepit (pokud lepí, přidáme malinko mouky) či tvrdnout, zároveň se však nesmí oddělovat nebo rozpadat. Tímto postupem nám vznikne nadýchané a vláčné těsto, které posypeme moukou a necháme 24 hodin odležet (nejlépe v lednici). Posledním krokem je vytvořit požadovaný tvar, lehce vytvarovat okraje a přidat požadované suroviny na  připravené těsto. Pečeme v horkovzdušné troubě na 250-300 °C po dobu 6-10 minut.

baking-cooking-cream-1082344.jpg

Suroviny:

Základem tradiční italské pizzy je rajčatové sugo di pomodoro, které vytvoříme velmi jednoduše z čerstvých loupaných spařených rajčat, olivového oleje, cibule, bazalkových lístků a přidat můžeme také mrkev. Dochucujeme pouze solí a pepřem. Pokud však máte doma připravený domácí kečup (ideální základ pro dětskou pizzu), nebo rajský protlak či pesto z našich předchozích receptů 3 TIPY PRO ZPRACOVÁNÍ RAJČATOVÉ ÚRODY, právě teď je využijete. Dle chuti pak přidáváme další suroviny. Těmi neznámějšími jsou mozzarella, zelené a černé olivy, ančovičky, kapary, italskou sušenou, či čerstvou šunku prosciutto, artyčoky a různé druhy sýra. Jako třešničku na dortu můžeme dozdobit čerstvými listy bazalky, polníčkem nebo oreganem, o kterých se více dočtete JAKÉ BYLINKY NEJČASTĚJI POUŽÍVÁME PŘI VAŘENÍ?

cheese-cooking-delicious-1049626.jpg

Přejeme vám pravý italský gastronomický zážitek a dobrou chuť!