MINIMALISTICKÁ MÓDA JANY MIKEŠOVÉ NABÍZÍ ŠATY I KARDIGANY

Při pohledu na přírodní materiály, jednoduché ale kvalitní zpracování a čisté linie je zřejmé, že před sebou máme značku plnou lásky nejen k módě a řemeslu, ale také k přírodě. V kolekcích Jany Mikešové najdete převážně úpletové šaty a vlněné kardigany.

jana mikešová mik česká módní značka (3)

Inspirováno přírodou

Jana Mikešová založila svou značku MIK již před více jak pěti lety. Postavila ji na kvalitních přírodních materiálech a ze všeho nejvíce na své fascinaci vlnou. Přes pletené doplňky se dostala až k celým svetrům a úpletovým šatům. Dnes spolupracuje s rodinnou pletařskou firmou. Nejčastěji využívá merino vlnu z Nového Zélandu či Austrálie, směs alpaky a hedvábí z Peru nebo čistou vlnu samu o sobě.  Na jejím Instagramu najdeme motto: MIK is a clothing brand inspired and created by nature. Based on traditional materials and knitting techniques. (MIK je oděvní značka inspirovaná a vytvořená přírodou. Zakládáme si na tradičních materiálech a pletacích technikách.)

jana mikešová mik česká módní značka (4)

Hlavní kritérium: příjemné nošení

Stěžejní roli v módě Jany Mikešové hraje pohodlí a nositelnost. Proto většinu své tvorby halí do příjemných a decentních odstínů, které se dobře nosí napříč ročními obdobími a zároveň je můžete bez problémů kombinovat v rámci svého šatníku. Díky používání přírodních materiálů a jejich kvalitnímu řemeslnému zpracování v České republice jsou výsledné modely příjemné na nošení. Co si budeme povídat, ruční výroba se prostě pozná.

jana mikešová mik česká módní značka (1)

Čistota a jednoduchost

Minimalismus ze značky MIK jen čiší. Autorka kolekcí pracuje s celou barevnou paletou, avšak vyhýbá se vzorům i kontrastním barevným kombinacím. Výsledné modely zanechávají dojem čisté práce s důrazem na řemeslo. Navzájem k sobě jednotlivé kardigany i šaty pasují, takže můžete kousky mezi kolekcemi MIK libovolně přesouvat a vždy dostanete sladěný výsledek s jasným rukopisem Jany Mikešové. Kdyby vás její tvorba zajímala naživo, můžete se podívat do pražského butiku Kvartýr.

jana mikešová mik česká módní značka (5)

 Zdroj fotek: Facebook.com/JanaMikesovaFashionDesigner

 

Leave a Reply