MÍSTA, KTERÁ BY NA VAŠEM TRAVEL LISTU CHYBĚT NEMĚLA

Také už byste rádi někam vyrazili, ale pořád nevíte kam? My jsme si pro vás připravili pár evropských míst, která rozhodně stojí za návštěvu.

Edinburgh

Místo, kde se zrodil příběh slavného Harryho Pottera. Severské město plné nádherných památek, historie a drsné přírody. Jeho dominantou je bezesporu tajuplný hrad, který jako by byl vystřižen z pohádky. Ostatně ono celé město působí tak trochu tajemně a pohádkově.

Hallerbos

Jinak řečeno rozkvetlý les. Doslova. Kousek od Bruselu se začátkem dubna tento na první pohled obyčejný les mění na magické místo prorostlé nespočtem modrých hyacintů a narcisů. Cesty lemují drobné kvítky lesních sasanek a medvědího česneku. Pokud se sem vypravíte, doporučujeme si ráno přivstat, vyhnete se tak turistům.

Manarola

Neboli barevné město leží na severu Itálie asi sto kilometrů od Janova. Výjimečné je toto město hned ze dvou důvodů. Prvním jsou barevné fasády domků, které vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. A co teprve večer, kdy celé městečko krásně svítí! No a druhý důvod je ještě o něco zajímavější – celé město je totiž součástí skály, která doslova trčí nad rozbouřeným mořem. Chce to trochu odvahy, ale rozhodně to stojí za to!

Alpy

Nic moc originální , víme. Ale přesto si neodpustíme je tu nezmínit. Na výlet se sem můžete vypravit prakticky celoročně. Ať už zvolíte rakouskou nebo italskou stranu, nebudete litovat. Zasněžené vrcholky kopců zalité odpoledním sluncem či dechberoucí výhledy po náročném výšlapu. Prostě pohádka. Tak co, už také balíte kufry?

Laponsko

Polární záře, saně tažené soby a ledový hotel. Pokud patříte mezi milovníky zimy a severské krajiny jsou vaším druhým domovem, toto pohádkové město ležící ve Finsku si rozhodně zapište na váš travel list. Tedy, pokud ho tam už nemáte.

Zdroje fotografií: pinterest.co.uk
Tereza Bartoňová

Leave a Reply