NAHLÉDNĚTE DO VIRTUÁLNÍHO SVĚTA STUDENTSKÉHO DESIGNU

„Don´t touch“ či „nedotýkejte se vystavených modelů“ letos neuslyšíte. Výstava soutěžních exponátů z Bienále studentského designu DESIGN.S se tentokrát nekoná v Technickém muzeu v Brně, ale v prostorách virtuální galerie.

Kvůli COVIDovému jaru se nemohla uskutečnit v tradičním modelu, ale vše zlé je nakonec i pro něco dobré, díky nové formě prezentace bude mít šanci celý výběr přehlídky zhlédnout kdokoliv kdekoliv na světě

Co je BienáleDESIGN.S

Bienále DESIGN.S se zaměřuje zejména na průmyslový a produktový design, jenž vzniká na vysokých a středních školách nejen v České republice, ale i v zahraničí. Do virtuální přehlídky bylo vybráno 121 prací z 251 přihlášených. Kromě českých se soutěže zúčastnili i studenti z Polska, Bosny a Hercegoviny, Portugalska, Itálie, Lotyšska, Slovinska, Belgie, Finska, Velké Británie, Švédska a Tchaj-wanu. Jak

Kdy a kde?

Výstava je v online prostoru od 23. června a bude ukončena v pondělí 5. října 2020, kdy se v prostorách Technického muzea v Brně uskuteční její slavnostní derniéra s vyhlášením oceněných studentů a přehlídkou vítězných prací již v reálné podobě.

Nyní jsou zatím k vidění jen virtuálně, třeba z pohodlí domova.

Po krátké instruktáži, jak se v galerii pohybovat, se můžete rozběhnout do spleti místností a chodeb, jako vystřižených z nějaké počítačové adventury. A stejně jako ve správné hře, nechybí ani zde úkoly: projít soutěžní exponáty, vybrat si svého favorita a pokud budete chtít, můžete se s námi podělit o svůj názor. 

>>Vstupte tedy do světa virtuálního designu.<<

Co na výstavě třeba uvidíte?

  1. Žofia Poljaková – Hedgehog 2. Tomáš Skřivánek – Adventuer 3. Václav Koňařík – Svítidlo Alter

Leave a Reply