NEOTŘELE OTRLÉ DEKORACE – POZNEJTE KONCEPT ETERLE

Recyklace, renovace a udržitelnost. To jsou slova, ze kterých se v posledních letech stává obrovský fenomén. Důvodů, proč dávat starým a na první pohled už nepotřebným věcem nový život, je nespočet. Tím největším a nejdůležitějším je bezesporu šetření naší planety a životního prostředí. V tomto duchu smýšlejí i majitelky fundusu Eterle, které v rámci svého projektu dávají druhou šanci starým, vyhozeným či zdánlivě nepotřebným předmětům. Vlastně by se dalo říct, že Eterle je takový second-hand pro nábytek a nejrůznější dekorace.

Jak už to tak bývá – z koníčku profesí

Shromažďování, sbírání, uschovávání věcí, starých předmětů a možná i harampádí. Tak vznikl koncept Eterle. Jak samy majitelky říkají, jejich sbírka se časem rozrostla natolik, že domov byl už prostě natolik malý, aby byl obyvatelný a ony se rozhodly svou radostí a vášní potěšit i ostatní.

Dříve vana, teď pohovka

Sifónové lahve jako podpěra sweetbaru, starý kufr jako konferenční a odkládací stolek, dětské postýlky jako piknikové stolky, sofa z vany, stůl ze starých dveří nebo třeba stará lékárna jako květinový stojan. U Eterle najdete opravdu vše, na co si vzpomenete – nejrůznější doplňky, dekorace a nábytek různého stylu od 30. let minulého století až po současnost.

Dost inspirace pro všechny

Pokud by vám chyběla inspirace, či byste jednoduše nevěděli, jak danou věc využít, určitě se nezapomeňte podívat do kategorie realizace, kde najdete hromadu inspirace, jak jednotlivé kousky kreativně využít. Katalog, neboli inventář věcí, najdete přímo na webových stránkách Eterle. Rovněž tam také najdete to, jak celý proces půjčování věcí a jejich recyklace funguje.

Tereza Bartoňová
Zdroj fotografií: eterle.cz