NESTARNOUCÍ KOSTÝMY Z FILMOVÝCH KLASIK, KTERÝMI SE MŮŽETE INSPIROVAT I DNES

Při pohledu na některé dnešní módní kreace v ulicích se nám leckdy zasteskne po dobách minulých, kdy muži bez obleků ani nevycházeli a dámy měly slušivé šaty i doma. Zkrátka radost pohledět a elegance v každém detailu. Pojďme se podívat na celebrity, které byly módními ikonami své doby. Mnohé oblečení se vrací a určitě si jím neutrhnete ostudu ani dnes. Léto se blíží – vrhněte se, dámy, na shánění šatů ve stylu Marylin Monroe a vy, pánové, košile nenechte ležet ve skříni. 

#1 Audrey Hepburn

Audrey snad není nutno nikomu představovat, Prázdniny v Říme, Snídaně u Tiffanyho, zde všude tato kráska zářila. Malé černé šaty od Coco , výrazný šperk a vlasy vyčesané nahoru. Můžete si je nechat v drdolu jako Audrey nebo si je i můžete sepnout na temeni hlavy a nechat splývat. A vzhůru na rande.

#2 Cary Grant

Herec býval označován za jednoho z nejlépe oblékaných mužů své doby. Jaký byl jeho trik? Zdůrazňoval, že oblečení musí zvýrazňovat mužskou maskulinní postavu. A i když nemáte svaly, nevadí, podívejte, jak skvěle vypadal on. Vždy narovnán a ve vyžehleném oblečení šíří kolem sebe auru respektu. Také si povšimněte jeho účesu. Ve 40. letech minulého století používali více pomády, než by se dnes líbilo, ale pěšinka na bok – nepřipomíná vám to dnešní dobu? Jak jsme zmiňovali, nenechte se zaskočit, protože  móda se opravdu neustále vrací a to nejen oblečení, ale i účesy. 

#3 Grace Kelly

Něžné líčení, krásně učesané blond vlasy, Grace vždy vypadala jako princezna. Přestože i chlapci dříve nosili sukně a ve Skotsku je dodnes nosí i muži, u nás jsou vnímány sukně jako ryze ženská záležitost. Využijte toho a budete zářit jako monacká kněžna. Nechte se inspirovat a dejte dohromady sepnuté vlasy v kontrastu s masivními sukněmi. Lehce ozáříte okolí i v dnešní době, sukně mají mnoho variací, vzorů a barev. Nepřehánějte a dejte je dohromady s jednobarevným nevýrazným topem, sukně odvede veškerou práci hravě sama.

#4 James Dean

Pokud si nepotrpíte na obleky, ale vyhovuje vám rebelský styl, inspirujte se u hvězdy Rebel bez příčiny nebo Na východ od ráje. Jeho hvězda zhasla brzy, ale jeho roztomilý kukuč zpoza rozcuchaných vlasů dostává ženy ještě dnes. Vyšší rifle a buď tričko s límečkem nebo bílé tričko s bundičkou, to byl jeho nezapomenutelný styl, který udával v 50. letech minulého století. 

#5 Marylin Monroe

Hvězda dob, kdy bylo zcela v pořádku mít pár kilo navyše, kdy za to nikdo nikoho nehanil, ba naopak bylo kýžené, aby byly ženy “krev a mlíko”. Máte pár kilo navíc? Nebojte se je ukázat, Marylin to vycházelo na jedničku. Samozřejmě si ji automaticky vybavíme v bílých vlajících šatech, ale podívejte, jak jí to slušelo i ve vyšších šortkách. Určitě se jich nebojte. K nim kratší top nebo top, který si zastrčíte do šortek. Léto volá.

Na chvíli zpomalte a připomeňte si, jaké to bývalo, kdy svět neznal ponožky v sandálech. Souhlasíte s námi, že móda minulého století byla dokonalá? Pokud vás článek zaujal, nevynechejte filmy jako jsou Chyťte zloděje, Prázdniny v Římě nebo Někdo to rád horké. Jsou to klasiky, které vás pobaví, okouzlí a můžete z nich načerpat módní inspiraci. 

Zdroje obrázků: Pinterest
Autorka článku: Martina Dočárová

Leave a Reply