NOVÉ POVOLÁNÍ MEGHAN MARKLE? FASHION INFLUENCER

Ve středu 8. ledna 2020 Vévoda a Vévodkyně ze Sussexu prostřednictvím svého Instagramu oznámili, že se hodlají vzdát své role předních členů královské rodiny a ustoupit do pozadí. Údajně proto, aby se stali nezávislými. Jak tento krok rozšifrovat s trochou kritického myšlení? Aby si mohli dělat, co chtějí. Finanční nezávislost je stejně téměř nerealizovatelná a o peníze určitě nouzi mít nebudou.

Jejich životní styl je nákladný, jistě. Jen jeden model, který americká herečka oblékne v roli členky královské rodiny se šplhá v přepočtu do stovek tisíc korun. Běžně její kombinace šatů, klobouku, lodiček a psaníčka vyjde zhruba na 150 tisíc korun. Jenže jakmile oblékne cokoli jiného než je Dior, Givenchy a Carolina Herrera, daný kus se neprodleně vyprodá. Připomeňme si třeba okamžik, kdy se s princem Harrym objevila v září roku 2019 na Invictus Games v roztrhaných džínách značky Mother. Společnost zaznamenala 200 procentní nárůst ve webových návštěvách a džíny se vyprodaly za tři dny. K tomu dalších 400 lidí se zapsalo na čekací listinu, aby dostali upozornění, že byly džíny znovu naskladněny. Na psaníčko Everlane, které tenkrát měla, se podle značky zapsalo na čekací listinu 20 tisíc lidí.

Nepopiratelný vliv

A takových příběhů bychom mohli jmenovat desítky, ne-li stovky. Pomohla mnohým malým značkám dostat se do povědomí, začít vydělávat v sumách, o kterých se jim možná ještě pár měsíců před tím, než Meghan oblékla jejich produkt, ani nesnilo. Bylo zřejmé, že velmi rychle dožene Vévodkyni z Cambridge, Kate, a někteří dokonce spekulovali, že ji ve svém módním vlivu možná i převýší. Magazín Time ji v roce 2018 společně s jejím mužem Harrym zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa. Ideální pozice pro opuštění konvencemi a pravidly svázanou královskou rodinu, která rozverné Američance svazuje ruce, a vydání se vlastní cestou, ne?

Jsme si téměř jistí, že v momentu, ve kterém zveřejnili své rozhodnutí na Instagramu, se jim začaly ve schránce příchozí pošty po desítkách načítat nabídky na spolupráci. Od velkých módních domů, přes lokální brandy, až po výrobce kuchyňských spotřebičů a automobilky. Kdyby chtěli, už teď by měli (a možná mají?) dojednané či podepsané kontrakty za částku, která by jim bohatě stačila na spokojený život na několik let. A to i za předpokladu, jak nákladný jejich styl života je.

Zpátky na Instagram?

Zpráva, která se šíří, tvrdí, že Meghan Markle jen několik málo dní po osudné středě stihla podepsat smlouvu s Disney na dabing. Přesto, že mnoho lidí odhaduje, že se bude chtít Meghan vrátit k hraní, my si nejsme jistí. Jí přece teď bude stačit mnohem méně – a to obnovit svůj osobní Instagram nebo blog. Jakýkoli kus oblečení nebo předmět, který vyfotí, včetně dětské výbavičky a hraček, jí může vydělat obrovské sumy. Coby snoubenka britského prince a jeho následná manželka se stala jednou z největších světových influencerek a věříme, že ví, jak s tím naložit.

Zdroje příjmů z královské rodiny zůstávají

Byť královna Alžběta II. ve svém oficiálním prohlášením uvedla, že jejich přání vyjde vstříc (co jiného jí také zbývalo), úplné odstřižení od královské rodiny se zřejmě dít nebude. Očekávat se dá radikální snížení oficiálních návštěv za královnu, které ale teď nikdo příliš nepocítí. Meghan je totiž stále na rodičovské dovolené. Ideální načasování. Princ Harry stále zůstává sedmým v pořadí nástupnictví na trůn a na svou rodinu je vázaný. Peníze z královského dvora tedy nadále dostávat bude. O konkrétních zdrojích a sumách se pravděpodobně jedná.

Zůstane vliv Meghan Markle i po té, co ustoupí do pozadí?

Kromě navazování spoluprací se značkami se pro Meghan Markle rýsuje i jiná cesta – vlastní řada oblečení, ne-li celá vlastní značka. Ostatně jejich Sussex Royal je již ochrannou známkou, která se vztahuje nejen na charitu, ale i na oblečení nebo časopisy. Otázkou však zůstává, zda vliv nynější Vévodkyně ze Sussexu zůstane stejný i poté, co se oddělí. Možná přijde obrovský zájem o cokoli, co v prvních měsících či letech uskuteční, ale dá se očekávat, že s postupujícím časem bude společenská interakce spíše klesat. Proč by se také svět měl stále zajímat? V královské rodině a mezi jejími předními členy bude jistě mnoho jiných věcí ke sledování. Například vyrůstající děti Williama a Kate, které také přeberou část módního vlivu.

Zdroje fotografií: latintimes.com, pinterest.com

Leave a Reply