NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ SMYSLUPNĚ

Se změnou roku přichází i změny v našich životech. Vstupem do roku 2021 se zesiluje touha po nových zážitcích a nových dobrodružstvích. Jistě nikomu neuniklo, co se v současné době děje ve světě a většině lidí se rok 2020 vryje do paměti. Někteří lidé prožívali opravdu těžké chvíle. Tento rok přicházely zkoušky, na které jsme museli reagovat, a to možná některé z nás dovedlo k zamyšlení, co je v životě opravdu důležité. Najde se mnoho různých pohledů na rok 2020 a každý je jiný a autentický. 

V souvislosti s tím mnoho lidí doufá, že rok 2021 bude lepší. Na změnu k lepšímu se můžeme podílet všichni postupnými kroky a malými změnami uvnitř nás. Protože, když každý z nás udělá malé změny u sebe, povede to k velké změně nás všech jako celku. 

Jak už se po mnoho let traduje, s příchodem nového roku se lidé zabývají otázkou novoročních předsevzetí.

Jak vnímáte novoroční předsevzetí Vy? Mají podle Vás smysl? 

Z našeho pohledu novoroční předsevzetí může mít velký význam ve chvíli, kdy se opravdu od srdce rozhodneme pro změnu a tu vykonáme. Jestliže se do něčeho tlačíme jenom proto, že se to od nás očekává, většinou to nemá dlouhé trvání.

Rok 2020 nám ukázal, jak zdraví může být křehké.

V roce 2020 jsme byli nuceni zabývat se naším zdravím a bylo nám ukázáno, že nic není jistého ani naše zdraví. Jedním ze způsobů, jak se tento rok většina čechů udržovala ve zdraví a posilovala svoji imunitu, bylo otužováním se v ledové vodě podle Wim Hof metody

Už jste o ní slyšeli? Wim Hofova metoda je kombinací dýchací techniky, pohybu, meditace a pobytu v ledové vodě. Doporučuje se začít postupně. Nejdříve tedy pomalu zapojovat otužování do každodenního života pomocí studené sprchy v krátkých intervalech. Začít ale můžete hned, stačí si stáhnout aplikaci WHM, kde najdete pokyny, jak postupovat. Pokud si nechcete stahovat aplikaci, spoustu užitečných informací o metodě najdete také na youtube. Mnoho veřejně známých lidí, mezi nimi je i KAMU nebo Oliver Pape, se touto metodou zabývají a tak můžete najít inspiraci také na jejich instagramových účtech. V současné době vzniká v souvislosti s trendem otužování projekt Nature Therapy, který rozjíždí již zmiňovaný Oliver Pape, a který vzniká se záměrem pomáhat lidem zlepšovat zdraví skrze otužování, zdravé jídlo, pohyb a vědomé vystupování z komfortní zóny.

Jak působí trend otužování na Vás? Chtěli byste to zkusit nebo už se otužujete? 

Otužování je jedním ze způsobů, jak se dostat do fyzické i psychické rovnováhy, proto to může být i zajímavý tip na novoroční předsevzetí. 
Dáváte si novoroční předsevzetí? Pokud ano, napište nám, jaké to jsou. 🙂

Leave a Reply