O ČEM JE NOVÁ INICIATIVA UDRŽITELNOSTI PRO NÁVRHÁŘE?

Council of Fashion Designers of America vydala na začátku roku 2019 novou iniciativu, která by návrhářům měla pomoci přesměrovat svou značku na udržitelnou vlnu. Zahrnuje témata jako výběr materiálů, obalů, design produktu i logistiku. Návrhářům poskytne velmi ucelený a komplexní přehled, jak změnit své podnikání vstříc přírodě.

udržitelná móda

Iniciativa udržitelnosti vydaná CFDA zahrnuje hlavní čtyři části. První se zabývá stanovením si udržitelné strategie pro svou značku, druhá představuje soubor postupů, jak opravdu docílit udržitelné značky. Třetí část se věnuje materiálům a čtvrtá je slovníčkem pojmů, které by bylo dobré z této oblasti ovládat.

Iniciativa je dostupná online, rozdělená na dvě části. První v sobě zahrnuje strategii, a materiály, druhá se na třiceti stranách zabývá souborem postupů. Zároveň je k dispozici i soubor pracovních listů, které pomohou jakékoli značce ujasnit si svou aktuální pozici a tu, na níž se chce dostat. Díky návodným otázkám si společnost snadno stanoví svou cestu k přívětivějšímu přístupu vůči životnímu prostředí. Přímo na webových stránkách CFDA je umístěn slovník zdrojů a pojmů.

Dokument o více jak dvou set stranách, který je k dispozici v PDF variantě, si můžete stáhnout i vy, pokud vás zajímá udržitelná móda.

Najdete ho tady.