OD NÁPADU DO STUDIA: JAK VYPADÁ VÝROBNÍ CESTA JÓGAMATKY

Vymyslíte si, že se pustíte do projektu, který zaplní díru na trhu. Rozhodnete se pro výrobu vlastních designových podložek na jógu, které ale budou jiné. Budou ekologické, nebudou zatěžovat přírodu. Co všechno to znamená a čím si taková udržitelná jógamatka projde, než se vám dostane do ruky?

3-2-1… začínáme

Začínáme u nápadu, jak jinak. Nápadů však bývá mnoho, realizace je pak často těžší. Zakladatelka české značky ekologických podložek na cvičení jógy Jana se rozhodla pro výrobu, která nepřitíží stavu naší planety. Proto její podložky vznikají z recyklovaných a recyklovatelných materiálů. O výrobu podložek se stará zahraniční společnost specializující se na zpracování prvotřídního přírodního kaučuku a disponuje certifikáty kvality, ohleduplnosti k životnímu prostředí i férovým podmínkám vůči zaměstnancům. Kvalita podložek se testuje hned na místě po jejich vyrobení, ale tím to zdaleka nekončí.

Šup do zátěžového Brna

Tím testování prototypu podložky nekončí. Vzorky putují do Brna, kde tým lektorek jógy produkty testuje ve svých jógových studiích a to po dobu několika měsíců. „Podložky zde prochází zatěžkávacími testy na různých typech lekcí jógy, abychom ověřili jejich trvanlivost i vhodnost pro různé druhy jógy. A také vhodnost pro lidi s různou mírou pocení rukou a chodidel,“ vysvětluje celý proces sama zakladatelka. Občas se samozřejmě stane, že některá podložka neprojde. Potom putuje na své cestě dál a využije se třeba na podrážku pro nový typ bot. Značka Dhaara na ekologický přístup dbá, proto eliminuje veškerý možný odpad. Raději dává přednost upcyklaci.

Na podzim 2019 přibyla na e-shopu zbrusu nová kolekce z mikrovlákna čerpající inspiraci na motivy z tématiky země. K dostání jsou nově i dva druhy korkových podložek. Podložky si před koupí můžete vyzkoušet hned na několika místech: CVRK Orionka v Praze, Tvůj prostor v Hradci Králové a Place store v Olomouci.

PR ČLÁNEK
Zdroj fotografií: dhaara.cz

Leave a Reply