ODKRÝVÁME KOUZLO JÓGY – PROČ POMŮŽE I VÁM

Jóga si podmanila miliony lidí po celém světě. Je natolik specifická, že jsme přesvědčeni, že k jejímu cvičení musíte dojít postupně, pozvolna. Jóga vás nepohltí jen proto, že je instafriendly nebo proto, že ji cvičí kamarádka. Při jejím praktikování si ale zaručeně budete užívat řady benefitů, které se k ní vážou. Řekneme vám o nich. Kdy začnete cvičit, je na vás.

Jak jóga funguje

Od slavných hollywoodských herců, po maminky na mateřské dovolené na venkově – vlna jógy smetla všechny mezi dvěma naprosto odlišnými protipóly. Nenajdete snad člověka, který by nevěděl, co jóga je. Najdete ale mnoho těch, kteří ji neholdují. Proč? Pravděpodobně jí ještě nepřišli na chuť. Jóga totiž umí být různorodá, pomoci s mnohými problémy, ale je třeba se jí poddat, nic nečekat a pouze brát to, co přichází.

Jóga není odpovědí na vaše konkrétní problémy. Současně je však odpovědí na téměř všechny vaše problémy. Nezhubnete díky několika lekcím pět kilo, nevyrýsujete si břišní svaly, nezbavíce se migrén a depresí. Když však s jógou začnete, po pár hodinách zjistíte, že se cítíte líp. Prostě se najednou budete cítit líp. A to je ten motor, který její milovníky žene dál.

Roztáhnout podložku, vypnout, dát se dohromady

Lidé se v dnešní uspěchané době vrací k józe naprosto přirozeně. Jóga je totiž založena na protahovacích cvicích, které zároveň rovnoměrně posilují celé tělo a navrací mu pružnost, kterou jste možná zažili naposledy jako děti. Existuje řada jejích variant, takže si každý může vybrat takovou, která odpovídá jeho problému či povaze. Koncentrace na vlastní dech zároveň představuje nesmírně důležitou součást jógy. Ve spojení s protahovacími cviky prostě vypnete. Starosti se rozplynou. Protože se musíte soustředit na nádech, výdech, protažení, změnu pozice, nádech, výdech… na šéfovou, nákup, návštěvu rodičů, třídní důtku ani krizi středního věku v tu chvíli není čas.

Na úzkost i bolest zad

Nejsou to však jen běžné starosti, které během cvičení upozadíte a po docvičení na ně budete nahlížet s větším klidem a rozvahou. Jóga pomáhá lidem trpícími psychickými nemocemi, jakými je třeba úzkostná porucha, panické ataky nebo deprese, jako součást komplexní terapie. Blahodárný vliv má i na běžné civilizační bolesti zad nebo krční páteře. Vrcholovým sportovcům pomáhá udržet v kondici rovnoměrně celé tělo a je skvělým pomocníkem v rámci poúrazové rehabilitace.

Pomáhá tělu, duši a dokáže navodit pocit štěstí. Jóga má sílu měnit váš svět, vás a svět. Jen ji musíte dát šanci. Nic nečekat a brát to, co přichází.

Leave a Reply