ODKRÝVÁME KOUZLO SKANDINÁVSKÉHO STYLU

Styl plný přírodních materiálů, světlých tónů, klidu a skromnosti. Skandinávský styl bydlení si zamilovali lidé napříč zeměkoulí. Objevte ho i vy. Ukážeme vám, jak může proniknout do důležitých místností vašeho domova a co vám k tomu pomůže.

top

Je založen na bílé barvě a přírodních materiálech, čímž vzniká dokonalá symbióza. Ze skandinávského stylu kupodivu nedýchá chlad a zima. Teplé tóny dřeva, proutí i květin ho totiž oteplí.

Kousek Skandinávie v obýváku

Pokud si chcete užívat severský styl ve společenské místnosti, doporučujeme začít světlými barvami na zdech. Barevně tak bude místnost sama o sobě neutrální a pak už záleží jen na vaší chuti, do jakých tónů ji doladíte. Pokud upřednostňujete minimalismus, hodit se budou černé doplňky nebo černobílé vzory, pokud si libujete v barvách, poohlédněte se po pastelové sedací soupravě nebo alespoň křesle. Nemusíte celý byt přestavit, abyste docílili skandinávského stylu. Možná vám postačí malý koutek se stylovým osvětlením a dekorací.

skandinávský styl v interiéru (1)

Příroda a světlo v kuchyni

Pro kuchyni je skandinávský styl jako dělaný, protože ji poskytne dostatek světla. Pokud kuchyň renovujete a můžete si dovolit větší zásahy, sáhněte po cihlovém obkladu a světlém dřevě na kuchyňskou linku. Dojem severské domácnosti vzbudí třeba otevřené police, masivní dřevěný stůl nebo stará renovovaná a na bílo natřená potravinová skříň. Jak řekl Tom Ford, styl spočívá v detailech, takže pro začátek můžete klidně jen vyměnit osvětlení nebo zajít na bleší trhy a nakoupit pár retro kousků.

skandinávský styl v interiéru (3)

Skandinávské spaní

Jestli je snadné nějakou místnost přetvořit za pár dní do ukázkového skandinávského stylu, je jí ložnice. Na rozdíl od jiných místností si ji totiž většina z nás nechává jednodušší a nestěhuje do ní tolik kusů nábytku. Severský styl je typický svou vzdušností a pocitem, že jeho místnosti dýchají. Jestliže je vaše ložnice zařízena minimalisticky, postačí vyměnit strakaté povlečení za světlé, zčásti ho překrýt háčkovaným přehozem, v rohu nechat stát proutěný košík a na stolečku naaranžovat pár designových knih. Velkou část práce dokáží udělat květiny, nastěhujte je i do ložnice.

Scandinavian Style Bedroom bedroom light scandinavian style bedr

Oblíbený styl i pro děti

Pokud máte děti, co byste to byli za rodiče, kdybyste si sami užívali severský styl a své ratolesti vynechali! V oblíbenému stylu našich evropských sousedů můžete sestavit i dětský pokoj. Základem jsou tlumené barvy, takže divoké barevné kreace z hračkárny budete asi muset zavřít do skříně. Zaměřte se hlavně na nábytek ze světlého dřeva, decentní závěsy s drobným dětským vzorem a nevšední osvětlení.

skandinávský styl v interiéru (2)

CO BY SE DO VAŠEHO NOVÉHO DOMOVA VE SKANDINÁVSKÉM STYLU MOHLO HODIT

 

skandinávský styl

Ručně vyráběný jídelní stůl 13 699 Kč | Proutěný truhlík 549 Kč | Závěsné svítidlo s kabely 1 319 Kč

Zdroj fotografií: freshhome.com , tlcinteriors.com , pinterest.com