HOME DESIGN TREND 2019: KOKOSOVÉ MISKY

Ekologie, udržitelnost a využívání věcí, které bychom jinak vyhodili. To jsou témata, o kterých se v poslední době mluví čím dál častěji. Některé recyklované věci, pravda, nevypadají příliš hezky, natož designově. To ovšem neplatí o těchto miskách z kokosu.

Čtyři hnědé misky z kokosových ořechů na sobě.

Misky, o kterých dnešní článek bude, jsou vyráběny z kokosů rostoucích na Bali. Ale nebojte, pokud se vám tyto misky zalíbí, nemusíte pro ně cestovat na druhý konec světa. To už za vás udělala sympatická dvojice Martina a Jaro. Ti se pomocí svého e-shopu rozhodli přenést trochu exotiky až k vám domů.

Po pracovních zkušenostech, které autoři misek postupně nasbírali na třech kontinentech světa, se rozhodli začít s něčím vlastním. „Inspirace přišla v průběhu naší první cesty na Bali, v září 2017, kde jsme se potkali s lokální ruční výrobou produktů z kokosu. Byla to láska na první pohled. Během pár chvil přišla myšlenka přinést kousek tohoto tropického ráje k nám do Čech a na Slovensko.“ V létě, které strávili na Bali, našli lokálního výrobce, spojili ekologii, design, poctivou ruční práci a společně vyšperkovali své výrobky do dnešní podoby. Zakládají si na jednoduchosti, autentičnosti, poctivosti a příběhu.

Na jejich e-shopu najdete několik druhů misek, příborů, ocelových a bambusových brček, látkových pytlíků, bambusových hůlek a nově i doplňky stravy v podobě superfoods. Píší i vlastní blog, kde najdete články s recepty a třeba i to, jak taková miska vlastně vzniká a jak o ni pečovat, aby vám vydržela co nejdéle.

Tereza Bartoňová
Zdroj fotografií: zkokosu.cz

Leave a Reply