JAK SE SPRÁVNĚ STARAT O SPODNÍ PRÁDLO

Ať už kupujte podprsenku za pár stovek, nebo za několik tisíc, měla byste se k ní správně chovat. Díky tomu vydrží podstatně déle a zachová si také své důležité vlastnosti. Možná se vám nebude líbit, co vám doporučíme, ale pokud máte své prádlo ráda, s radostí k  péči o něj zaujmete ten správný postoj.

jak se správně starat o spodní prádlo design avenue (3)

1, Ruční praní – možná je to pro vás samozřejmost nebo také naprostá zbytečnost. Minimálně vaše podprsenky by si ale opravdu zasloužily individuální přístup a praní v ruce. Raději než je hodit do pračky a pustit hodinový program na praní jemného prádla, napusťte si vlažnou vodu a podprsenky jemně vyperte ručně.

2, Sáčky do pračky – kalhotky není třeba prát v ruce, ale do pračky je dobré je vkládat v ochranných sáčcích k tomu přímo určených. Seženete je třeba na AliExpressu a za relativně málo peněz udělají velkou službu. Ochrání jemné krajky před případným poškozením od bubnu pračky nebo také od obarvení se od jiného prádla.

3, Mýdlo namísto prášku – na jemné prádlo, které budete prát v ruce, využijte raději tradiční tuhé prací mýdlo než prací prášek. Prací prášek je většinou uzpůsoben na čištění nejrůznějších skvrn a jeho složky jsou pro prádlo zbytečně agresivní. PS: Ocení to i vaše ruce.

4, Nepromačkávat košíčky do sebe – při skladování podprsenek jim nechávejte dostatek místa. Jedním z nejdůležitějších aspektů je košíčky nemačkat a nevkládat jeden do druhého. Ničí se tím pracně tvarovaná struktura a podprsenka rychleji změní svůj tvar. Což bude znamenat, že už vám nebude sedět a nebude pohodlná a vy jednoduše zamíříte do obchodu pro novou. Úplně zbytečně.

5, Poznejte správný čas – stejně jako po pár letech kupujete nové džíny nebo tenisky, ani kalhotky či podprsenky nežijí věčně. Jakmile začnou praskat gumičky, odpárávat se krajky nebo se prádlo vytahá a dokonale vám nesedí, je čas vyměnit ho za nové. Pochopitelně platí, že pokud si pořídíte kvalitnější prádlo a budete se k němu náležitě chovat, vydrží o poznání déle než to nekvalitní.

jak se správně starat o spodní prádlo design avenue (2)

Zdroj fotografií: spy.com