NEVŠEDNÍ PONOŽKY OD ČESKÉ ZNAČKY WE ARE FERDINAND

Obliba oblékat namísto neutrálních barevné a vzorované ponožky je stále na vzestupu. Využila ji česká značka we are ferdinand, která navrhuje vlastní motivy a často dost ojedinělé. No co řeknete třeba na takový párek na ponožce?

we are ferdinand ponožky (1)

Krátce o značce

Naše vize nejlépe vyniká při lehce vytažených kalhotách.

Tak tomu říkáme heslo! we are ferdinand je česká značka ponožek, kterým rozhodně neschází nápad. Vznikla v roce 2016 a za jejím vznikem stál tehdy teprve šestnáctiletý Salvátor Soška a kreativní stránku měl na starosti Jakub Jánošík. Klukům se povedlo za pouhé dva roky dát dohromady brand, který má nápad, vymyká se mezi konkurencí a vybudovat si slušnou klientelu. Na ponožkách pracují spolu s řadou designérů a grafiků včetně Cerny85 nebo Patrik Antczak. Díky tomu nikdy nezapadnou do zajetých stereotypů.

we are ferdinand ponožky (2)

Ve výrobě

we are ferdinand si potrpí na tom, aby vás ujistil, že jeho ponožky vznikají v České republice a na svých webovkách také vysvětluje složení: “80 % česané bavlny zaručí příjemný pocit při nošení. 15 % polyamidu zvyšuje odolnost paty a špičky před obnošením. 5 % elastanu usnadňuje obouvání a přizpůsobí se na každou nohu.

Puntíky, salámy, proužky i skotská kostka

Na ponožkách převažuje motiv barevných puntíků větších i menších, sem tam se objevují i méně očekávané motivy, za nimiž stojí zmiňovaní designéři. I proto je we are ferdinand zřejmě jednou z mála značek, u které najdete na ponožkách vzor salámů, otazníků a vykřičníků, křížků a koleček z piškvorek nebo naivistické jednoduché náčrty věcí kolem nás.

we are ferdinand ponožky (4).jpg

Zdroj fotek: Facebook.com/weareferdinand , weareferdinand.cz