ORGANICKÉ, NĚŽNÉ, SLOVENSKÉ – SPODNÍ PRÁDLO CRÉEME

Soňa s Katarínou se potkaly na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě a velmi záhy objevily díru na slovenském trhu. Chyběla značka spodního prádla, která by byla bezpečná a organická. Zjistily, že ženám schází větší výběr ve spodním prádle a začaly pracovat na vlastním brandu. Ten používá certifikovanou GOTS bavlnu a vyhýbá se chemickým barvivům. V roce 2017 vyhrály se značkou Créeme první cenu v rámci pražských SLOU fashion days.

Proč bio bavlna a proč bez barvení

Autorky značky měly od začátku jasno – chtěly jít cestou organického spodního prádla. Podprsenky a kalhotky jsou nejblíže našemu tělu a současně z průzkumů vyplývá, že bývají barveny agresivními přípravky, které obsahují stopové množství těžkých kovů. Aby mohlo být spodní prádlo co nejzdravější, rozhodly se Soňa s Katarínou využívat certifikovanou bio bavlnu GOTS a jít cestou přírodní nebarvené smetanové barvy. Od ní se odvíjí také název celé značky.

V rámci sortimentu dámského spodního prádla nabízejí několik variant kalhotek, podprsenek a také dva modely spodního body. Podprsenky šijí do velikosti 80C. Kalhotky vyjdou v přepočtu zhruba na čtyři stovky, podprsenka na tisíc pět set a body na tisíc šest set korun. Značka Créeme doručuje do České republiky.

Zdroj fotografií: creeme.eu

Leave a Reply