ORIGAMI – CHYTRÁ ZÁBAVA NA OBDOBÍ KARANTÉNY (VČETNĚ NÁVODU)

Na počátku dubna Netflix uvedl čtvrtou sérii populárního seriálu Money Heist (La Casa de Papel), který je kritiky velmi dobře přijímán. Seriál se pyšní skvěle propracovanými charaktery, akcí, napětím a promyšleností do posledních detailů. Origami (“skládat papír” z japonštiny) je oblíbenou aktivitou jednou z hlavních postav Porfesora, který si nad ním rád třídí myšlenky při vymýšlení jeho dokonalého plánu. Pojďme se spolu podívat, jak na to. Rozzařte své domovy o snadné, ale vkusné dekorace, na které vám obvykle bude stačit papír čtvercových rozměrů.

Jestřáb

Jedno z nejzákladnějších origami vhodné i pro úplné začátečníky. Pokud ho složíte správně, při zatahání za ocásek, bude jestřáb pohybovat křidélky.

Jarní zajíček

Jaro venku řádí již v plném proudu a roztomilý zajíc k němu nepochybně patří. Vytvořte si jednoho papírového doma. Nebo klidně i celou zaječí rodinku.

Motýl

Sáhněte po pestrobarevných papírech a vytvořte si motýlí roj klidně ve vašem obývacím pokoji. Příroda s motýly co se týče barev a vzorů nešetřila, tak s klidem popusťte uzdu fantazii.

Krabička

Velice užitečná a praktická věc. Když vytvoříte dvě, dají se do sebe díky ohebnosti papíru zasouvat a můžete ji použít na cokoliv – na drobnosti, na vaše malé poklady, jako krabičku na dárek.

Srdíčko

První máj se blíží, překvapte svoji polovičku ručně dělanou maličkostí. Jen málo věcí na světě potěší tak moc, jak dárek od srdce. A opravdu nemusí jít o žádné diamanty, hodinky, auta, apod. Vytvořte z papíru srdíčko, dejte si romantickou večeři, běžte se projít – dáváte si to nejcennější, co na světě máte – váš čas. Ten se hodnotou peněz vyjádřit nedá.

Růže

Další možnost, jak oslnit vaši polovičku. Rudé růže živé i papírové jsou sázkou na jistotu. Na tento model budete ale potřebovat více zručnosti.

Tulipány

Jednodušší variantou květiny jsou tulipány. Hlavičku potom můžete umístit na vrchol špejle a zapíchnout ke květinám nebo na zahrádku nebo kam se vám zkrátka líbí, jsou opravdu snadné a doporučujeme vytvořit kytici tulipánu ze všech barev, které doma najdete, vypadá to opravdu velmi krásně.

Ptáček

Zakončeme již zmíněným profesorem oblíbeným typem – ptáčkem. Pokud se chcete autenticky držet seriálu, sáhněte po papíru červené barvy – celý seriál je totiž laděn do této barvy.

Přejeme vám spoustu hodin zábavy a pokud vás skládání bavilo, neváhejte a pusťte se do náročnějších modelů. Internet je plný návodů a v oblasti origami se opravdu hranice nekladou.

Autorka článku: Martina Dočárová
Zdroj obrázků: Pinterest

Leave a Reply