ORIGINÁLNÍ HANDMADE HRAČKY

Trend handmade výrobků se objevuje ve stále více odvětvích, nevyjímaje hraček. Stale více rodičů dává přednost ručně vyrobené originální hračce před výrobou komerční. Záleží samozřejmě na věku a zvyšujících se požadavcích dětí. Na trhu ruční výroby dnes najdeme i takové hračky, jako například háčkovaný Spiderman, šitá realistická panenka včetně šatníku pro obměnu nebo originální kousátka ve tvaru zvířátek ze zoo.

alphabet-blocks-blur-591652

Proč koupit handmade hračku?

Určitě nebudeme upozorňovat na to, že zakoupením výrobku ruční výroby podporujete místní ekonomiku a trh. To je věc známá. Řekněme si ale několik faktorů, v čem jsou většinou ručně vyráběné hračky lepší a žádanější. U každé vyrobené hračky znate její příběh. Kdo jí tedy vytvořil, víte přesně, z jakých materiálů je zpracovaná, znáte její opravdovou hodnotu a ve většině případů jsou tyto hračky také kvalitnější.

colorful-colourful-crochet-65451.jpg

Výběr pro každou věkovou kategorii

Výběr typů a druhů hraček je téměř nepřeberný. Vyberete pro malé miminko i pro velkou slečnu nebo chlapce. V jednom textu určitě nezvládneme vypsat všechny, zmíníme tedy ty, které nás v redakci nejvíce zaujaly.

Pro miminka

V kategorii mimi máme jasné favority, a to muchláčky a hrazdičky. Muchláček je ideální varianta přítele a mazlíka pro každou chvilku, kdy potřebujeme udržet miminko v klidu a pohodě. Téměř každé miminko potřebuje takového mazlíčka v kočárku při vyjížďce i v postýlce při spinkání. Neustálý pocit přímého a příjemného doteku miminko uklidňuje a udržuje v pozitivní náladě. Zmiňované hrazdičky mohou být nejen velmi zábavné, ale také naučné. Díky tvarům a různosti použitých materiálů dokáží dětem stimulovat znalost, odlišnost a samotné poznání.

08601371_wpjmhpsnpkqgmn.jpg
fler.cz/tyny-tyny

Pro batolata

V tomhle období děti rozvíjejí své smysly a objevují novoty. Velkou pomocí jim mohou být právě hračky. Quiet book pomůže v dětech objevit třeba i smysl pro pořádek a najít vhodnou cestu k zapojení do fungování v domácnosti. Šikovní výrobci quiet booku zapojí běžné práce maminky minimalizované pomocí látek, knoflíků, suchého zipu a miniaturních kolíčků. Kam patří prádlo z pračky? Jak se dostanou jablka ze stromu na jídelní stůl? To a mnoho dalšího umí děti naučit. Dalšími favority jsou pro nás látková pexesa, edukační molitanové kostky s různými motivy a dřevěné puzzle či skládačky. Opět velmi naučná forma zábavy a přitom přímý styk s přírodními materiály a ručním řemeslem.

20160629_113843

Pomoc v přípravě předškolních dětí

Všichni známe dřevěná počítadla a díky bohu jsou zase běžně k dostání, ať už od truhlářů nebo nadšenců s potřebným vybavením. Za dobu, kdy navštěvujeme rukodělné trhy a trhy manufaktury, jsme měli možnost vidět velké množství různých typů a téměř všechny jsou skvělé. A co teprve takový domeček plný kostek, který naučí nejen tvary, ale také počty. Tvary při nasunutí musí sedět na tyč, ale také musí navazovat čísly přesně tak, jak se patří. Tedy i hračky se mohou stát velkými pomocníky pro rodiče během učení se s dětmi a přípravě do 1. třídy. Ne nadarmo se užívá citace: škola hrou.

09080913_jbyvjevqjymzls.jpg
fler.cz/maty-detem-pro-radost

Pro děti školou povinné

Při učení doma je dobré simulovat školní prostředí. Děti si tak  zachovají pocit soustředění a pozornosti. I když tady už nejde tak úplně o hračky, stále má hand made trh co nabídnout. Třeba taková tabule, ať už magnetická nebo pro psaní křídami skvěle změní obyčejný učební koutek v pokojíčku na krásnou domácí třídu. Výbornou pomůckou k výuce zeměpisu může být výuková mapa, která se užívá jako deka. Naprosto přesně naučí děti, kde je jaký světadíl, oceán, případně i země a moře. Jistě sami uznáte, že tato metoda je pro děti mnohem příjemnější než klasické sezení u atlasu světa.

mapofireland_1024x.jpg

Hračky jen tak pro potěšení

Každou malou i větší slečnu jistě potěší ručně vyrobená panenka s velkým množstvím doplňků, ať už šitá z textilií či háčkovaná z přízí. I pro kluky se najde mnoho hraček, které udělají radost. Dřevěná autíčka, letadla, případně celé dráhy a města vyrobená ze dřeva a jiných materiálů. Pro milovníky zvířat jsou zaručenou sázkou na jistotu zvířátka, opět šitá, háčkovaná a nebo také dřevěná.

aeroplane-aircraft-airplane-255514.jpg

Co potřebujeme znát a vědět u pořízení handmade hračky?

Při výběru vhodné, kvalitní a hlavně nezávadné ručně vyrobené hračky musíme mít jistotu o nezávadnosti materiálu, v některých případech mít také k dispozici certifikace. Musíme být přesvědčeni o tom, že byl použit správný postup výroby a hračka je opravdu kvalitní. Každý zodpovědný a dobrý prodejce handmade hraček nám vše rád poskytne na dotázání a nebo rovnou informuje na svém eshopu či při koupi manuálem a dalšími psanými instrukcemi.

Zdroj fotografií: fler.cz , pinterest.com