OSLAVTE PRVNÍ PODZIMNÍ DNY S ŘEMESLNÝMI NOVINKAMI VAVAVOOM

Že začátek podzimu nutně neznamená konec vzrušujícím cestám, dokazují niche novinky, které právě doputovaly na police parfumérie Vavavoom z rukou kreativních italských a francouzských parfuméřských umělců a cenami ověnčených odbornic na holistickou péči o pleť a přírodní ingredience.

Historie Ománu ukrytá v lahvičce

Vůně od Jérôme Di Marina, zkomponovaná pro značku Une Nuit Nomad, vznikla v srdci hlavního města Maskatu Ománského sultanátu, kde se ve čtvrti Mutrah nachází starobylé tržiště, na jehož každém rohu se nachází nepřeberné množství ručně vyráběných zakřivených dýk, takzvaných kandžárů (khandjar). Kandžár se nosíval zavěšený na opasku jako nezbytná součást válečnického oděvu. Dnes si ománští muži připínají kandžár při mimořádných událostech. Legendární dýka s bohatě dekorovanou rukojetí je pro ně talismanem chránícím proti zlu a přinášejícím štěstí. Jeho vonným ekvivalentem se stala novinka s názvem Ambre Khandjar. Ucítíte ji jako silnou orientální ambru a v ní likérově suché tóny, která zanechá oblak kůže a vanilky, které Ambre Khandjar činí hřejivou, přitažlivou a nadčasovou.

Za 2550 Kč je nyní k zakoupení v 50 ml balení.

Vůně opravované keramiky v zahradách

Řemeslo a Východ oslavuje kompozice italské značky Masque Milano pojmenovaná po legendárním japonském postupu Kintsugi, využívaném při restaurování keramiky. Při jeho procesu se zvýrazňují praskliny za pomoci laku smíchaného se zlatým, stříbrným či platinovým práškem. Parfuméřka Vanina Muracciole zachytila vůni čerstvého vzduchu nabitého energií pod magnoliovníkem, kde hrnčíř touto technikou opravuje rozbitou vázu. Zahrada, ve které se nachází, je klidná, zvuky cvrlikání ptáků nijak neruší jeho soustředění. Motto: „To, co je rozbité, není ještě nutně ztraceno. Neskrývejte jizvy, ale hrdě je ukažte!“

35 ml této vůně nyní v prodeji za 3400 Kč. 

Alpská péče o pleť

Když se spojí tradice předaná z generace na generaci s bylinkami panenské přírody bergenzelwaldských lesů a bestsellery v péči o pleť, musí zákonitě vzniknout něco praktického. Alpská holistická a organická péče Susanne Kaufmann rozšířila nabídku oblíbených cestovních setů. Na pracovních cestách za výkonem pomůže zazářit Susanne Kaufmann™ Holistic Beauty Kit obsahující prověřené a v lázních Susanne Kaufmann Spa vyvinuté produkty pro zářivou a omlazenou pleť. Pro pleťový restart zase poslouží Susanne Kaufmann™ Detox Kit, díky kterému je možné vlastnit pět nezbytných produktů v praktickém cestovním balení, jež výrazně urychlují a usnadňují detoxikační proces pleti.

Čistící péče

Kruh holistické péče se uzavírá exfoliačním čisticím tonikem (Exfoliating Brightening Tonic Emma Hardie) za 960 korun, které v kapsulové nabídce doposud scházelo. Jde o jemnou exfoliační pleťovou vodu, která odstraňuje odumřelé kožní buňky, zvyšuje produkci kolagenu a projasňuje i sjednocuje barevný tón pleti. Mezi obsažené aktivní ingredience 100ml balení ve spreji patří enzymy z granátového jablka, které zbavují bakterií způsobujících kožní problémy. Jemná exfoliace podporuje buněčnou výměnu a inovativní složky jako Sytenol A pomáhají stimulovat produkci kolagenu. Zatímco Tego Cosmo C250 pleť pročistí, projasní a dodá onen jednotný tón, výtažky z aloe vera hydratují a dodávají elasticitu.

Nezbytnou výroční limitovanou edicí se stal legendární Moringa Cleansing Balm v super-size setu o velikosti 200 ml s šípkovými semínky a novou Dual-Action žínkou za 2200 Kč. Díky exfoliačním semínkům v samostatném balení tato kombinace snadno vytvoří spa peeling. Dual-Action žínkou namočenou v teplé vodě technikou Emma Hardie v podobě tahů svrchu dolů bez krouživých pohybů odstraní i všechny nečistoty z ovzduší. Exfoliační strana žínky slouží k dočištění pleti. V kombinaci se semínky je doporučeno balzám používat 1-2x týdně. 

Zdroj fotografií: Vava-voom.cz
PROMOTION

Leave a Reply