OTESTOVALI JSME, JAK FUNGUJÍ PŘÍRODNÍ RTĚNKY

Huňaté svetry, pletené šály a (výrazné) rtěnky. Kombinace, která k podzimu a zimě neodmyslitelně patří. My jsme pro vás tentokrát otestovali a prozkoušeli tři přírodní rtěnky, od kterých už budete vědět, co čekat.

NUI – AKONA

Nezávislá berlínská značka, mezi jejíž hlavní body patří BIO kvalita, přírodní přísady, 100% veganské složení a v neposlední řadě samozřejmě funkčnost a krása. Výtažky z dobromysle obecné, vodilky kanadské, tymiánu obecného a levandule lékařské zanechávají rty pro své léčivé účinky hydratované a vyživené. Skořice a vanilka zajišťují jemnou vůni a příchuť.

Co na ni říkáme?
Rtěnka nám přišla příjemně hydratující a poměrně dobře pigmentovaná. Na rtech se nerozpíjí a nezalézá do vrásek (doporučujeme ale i tak použít konturku). No a pokud si k obědu odpustíte mastné jídlo, vydrží vám v pohodě půl dne.
4,5 g za 820 Kč


ZUII – SHEER FUCHSIA

Rty v péči a barvách květin. Tato věta vystihuje vlastně vše, co bychom o rtěnkách této značky měli, a hlavně chtěli, říct. ZUII nabízí více jak 50 odstínů oranžové, korálové, červené, rudé, růžové i nude.

Co na ni říkáme?
Otestovali jsme růžovou rtěnku z kolekce Sheer v odstínu Fuchsia, která obsahuje mimo jiné i bambucké máslo. Díky němu zanechává rty krásně vláčné a hydratované. Rtěnka krásně voní, je skvěle pigmentovaná a na rtech vám vydrží téměř celý den. Pokud pod ni použijete konturku ve stejné barvě, máte o starost méně.
2 g za 645 Kč


Lush – Beiteddine

Rtěnky značky Lush jsou cruelty free a vhodné i pro vegany. Jejich základ tvoří vosk candelilla a jojobový olej, které dohromady zanechávají rty hebké a hydratované. Mimo jiné, tyto rtěnky obsahují také za studena lisovaný olej ze semínek brokolice, který je bohatý na mastné kyseliny, díky nimž má rtěnka pečující a zklidňující účinky na rty.

Co na ni říkáme?
Velmi jemná, hydratační rtěnka s dobrou pigmentací. Rty krásně zvláční a vyplní drobné vrásky. S výdrží je na tom podobně dobře jako její přírodní konkurence – vydrží, ale když ji posílíte konturou, zlobit se nebude ani jedna z vás.
4,5 g za 315 Kč


Lush – Milano

Co jsme o rtěnkách Lush ještě nezmínili? Asi to, že jsou nahaté. Stačí vám koupit jeden
obal, který můžete směle používat několik let a pouze do něj doplňovat náplně vašich vybraných rtěnek. A nebo použijte jakýkoli váš starý obal od vypotřebované rtěnky. Poslouží úplně stejně. Jak na to?

Co na ni říkáme?
Neurazí vás. Nadchne možná tehdy, milujete-li donekonečna zkoušet další a další odstíny červené. Barva je však dostatečně sytá a jako rtěnka do kabelky, která vás vytáhne z průšvihu, se hodí!


ZUII – CORAL RED

O Zuii rtěnkách již řeč byla. Kromě vylepšené kolekce Sheer o bambucké máslo, vystupuje na trhu také řada klasických rtěnek. To, že jsou všechny netestované na zvířatech, v bio kvalitě, neobsahují parabeny, silkony a těžké kovy, už snad ani není třeba opakovat.

Co na ni říkáme?
Coral red trochu klame tělem, ale shodou náhod naprosto skvěle. Působí jako sytá červená, na rtech však vyniknou oranžové podtóny a barva je mnohem jemnější. Jsme přesvědčeni, že to oceníte. Protože existují desítky červených sytých rtěnek, ale to, co umí tahle od Zuii, se ničemu nevyrovná. Barva drží, nevysušuje, je výrazná, ale nekřičí do světa. Tleskáme!
4 g za 775 Kč

Tereza Bartoňová a redakce
Zdroje: biorganica.cz; blueberryhill.cz;
cz.lush.com; pinterest.co.uk, nuspring.cz
NEZÁVISLÁ RECENZE

Leave a Reply