OZDOBTE SE ETICKÝMI ŠPERKY JUNA

Jsou stylové, hravé, z recyklovaných materiálů, etické, cenově dostupné a hlavně nádherné. Přemýšlíte, o čem je řeč? Mluvíme o špercích. Konkrétně o těch od značky Juna. Pokračujte prosím směle ve čtení, tahle značka opravdu stojí za to!

Z malého experimentu vlastní značka

Celý tento experiment začal jednoho deštivého dne roku 2014 v jihoanglickém Brightonu. Cílem bylo vyzkoušet, zda se dají vyrábět šperky, které budou stylové, hravé, etické a cenově dostupné. „Ověřili jsme si, že je to cesta, kterou se chceme ubírat a myslíme, že se nám náš koncept daří poměrně úspěšně naplňovat,“ říkají autorky šperků.  

Pár zásad, bez kterých by to nešlo

Hlavní myšlenkou celé značky je vytvářet moderní módní průmysl, který k lidem, přírodě a ekonomice přistupuje s respektem. Proto se vyhýbá spolupráci s obchody a značkami, které podporují fast fashion. Neméně důležitá je i ochrana životního prostředí. Recyklace a k životnímu prostředí šetrné materiály jsou naprostou samozřejmostí. Asi vás nepřekvapí, že i obaly jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů a ani to, že se jich snaží používat co nejméně. „Máme rádi módu, ale jsme přesvědčeni, že správná cesta znamená nakupovat méně a lépe.

Materiály

Recyklované sterlingové stříbro ecosilver, ze kterého se vyrábí většina šperků, je získáváno od anglického zpracovatele a z menší části z toho, co si výrobci sami zrecyklují. Drahé kameny a minerály odebírají především od britské společnosti Ruby Fair. Ta se zabývá těžbou rubínů, safírů a spinelů v Tanzanii. Malé broušené minerály pochází od společnosti Nineteen48 a kamínky z Ameriky, Etiopie a Austrálie jsou od společnosti Kernowcraft, která sídlí v anglickém Devonu.

Zdroje: jewellerybyjuna.cz

3 thoughts

    1. Dobrý den, stříbro se používá zejména v elektronickém průmyslu, najdeme ho v mobilních telefonech, počítačích a další elektronice. Dále se pak recyklují staré šperky nebo jiné stříbrné předměty. Takže odtud pochází. 🙂

Leave a Reply