PODPOŘTE LOKÁLNÍ ZNAČKY, I VY MŮŽETE POMOCI #MALÝ NÁKUP VELKÁ POMOC

Drobní podnikatelé a lokální značky právě prochází nemalou krizí, která se pravděpodobně bude nadále prohlubovat. Pro některé firmy může mít i devastační následky. Kvůli nařízení vlády za účelem zamezení šíření koronaviru dochází sice ke snížení osobních kontaktů, ale stejně tak dochází i k uzavření kamenných prodejen a provozoven, které jsou hlavní obživou jejich majitelů a zaměstnanců. Není jisté, jak dlouho nouzová situace potrvá, a tak některé chytré hlavičky s dobrým srdcem napadlo vytvořit výzvu #malynakupvelkapomoc, která se šíří po sociálních sítích. 

Jaký je problém?

Váš oblíbený obchůdek s autorskou módou, kavárna, alternativní kosmetika nebo papírenské potřeby museli na začátku března zavřít své kamenné prodejny. Lidé se zaměřili primárně na nákup trvanlivých potravin, aby se podle vývoje situace s klidným srdcem mohli zabednit u sebe doma a nevystrčit už ani nos, než se situace přežene. Po více jak čtrnácti dnech se však situace nepřehnala a drobné podniky přicházejí o svůj běžný zisk, který je mnohdy tak tak uživí. Pokud se pro ně situace nezmění, budou muset začít propoštět své zaměstnance a některé i zrušit své podnikání.

Jaké je řešení?

I přesto, že mnohé podniky zavřely své prodejny a provozovny, stále je můžete podpořit. Ve své oblíbené kavárně nebo restauraci se můžete zastavit u výdejního okénka a vyměnit si přes roušku úsměvy s milými baristy a číšníky, nebo si třeba objednat donášku až do domu. Stejně tak můžete podpořit své oblíbené autory, ať už s oblečením nebo doplňky a zakoupit zboží na jejich eshopech, koupit si voucher na budoucí službu. Nebo jen můžete sdílet jejich profil na sociálních sítích, až tak jednoduché to je. 

#malynakupvelkapomoc

Jak se můžete zapojit:

  • objednat si online u svého oblíbeného obchodníka, značky nebo kulturní instituce
  • napsat jim o dárkový voucher
  • sdílet jejich speciální nabídky
  • omezit zbytečné nakupování v supermarketech

Komu pomůžete:

  • lokálním značkám, oblíbeným obchodům v sousedství
  • službám – kadeřnická nebo beauty studia, jógová studia, fitcentra, masáže, oblíbeným kavárnám a restauracím
  • divadlům a kulturním centrům

Leave a Reply