PROČ MODRÁ FUNGUJE S HNĚDOU A JAK SE JE NAUČIT NOSIT

Propojování některých odstínů nám přijde naprosto přirozené, jiné se musíme naučit. Modrá s hnědou stojí někde uprostřed. Část žen i mužů je dokáže nosit s velkou grácií, jiní tápou jak na ně. O obvyklé kombinaci námořnické a neutrální hnědé tentokrát řeč nebude. Zaměříme se na celou barevnou paletu.

Jejich synchronizace vypadá tak nenuceně, něžně a přirozeně… Ještě aby ne. Modrá a hnědá barva společně tvoří na barevné paletě komplementární odstíny a jsou tedy odjakživa předurčeny k tomu vypadat spolu dobře. Možná víc než barevná paleta barev vás v jejich používání a vzájemném propojování může inspirovat příroda. Hnědé skály, béžový písek, sytě modré moře a bledě modrá obloha představují jedny z nejoblíbenějších letních pohledů. Modrá s hnědou prostě fungují. Přirozeně modrou s hnědou zahlédnete na jednom z nejvzácnějších polodrahokamů – larimaru.

Hnědé skály, béžový písek, sytě modré moře…
Modrá s hnědou prostě fungují.

Až se budete zamýšlet nad tím, jak tyto dva odstíny spojit, není nic jednoduššího než použít definovanou barevnou paletu o několika odstínech a na základě ní jednotlivé kousky spojit. Do vašich outfitů se vám tak touto cestou podaří zapojit hned několik barevných tónů, které se ale nebudou přebíjet. Univerzální cestu zastupuje kombinace bledě modré s béžovou a syté hnědé. Obejdete se tedy úplně bez černé i bílé, byť je můžete využít třeba v podobě doplňků.

Nadčasové kombinace

Mezi kombinace, které nezklamou, řadíme bledě modré pánské sako a hnědou koženou kabelku. Svou práci vždy obstojně odvede i béžový klobouk a světle modrá košile. Bavit se můžete se spojením denimové košile, camel kabátu a kožené hnědé sukně. V takových variacích doporučujeme zapojit i kabelku a obuv ve stejné paletě a černou pro jednou nechat ve skříni.

Zdroj fotografií: pinterest.com

Leave a Reply