PROPAD SKINNY DŽÍN: JAKÉ JE NAHRAZUJÍ?

Skinny džíny si zamiloval svět a nosili je všichni. Tedy pardon, stále nosí. Módní redaktoři a magazíny na základě influencerů z celého světa však předpovídají, že tomu bude již brzy konec. Styloví lidé totiž už teď dávají přednost jiným džínám. A ty rozhodně nejsou skinny.

blue jeans

Skinny mají konečně náhradu

Skinny džíny jsou podle trendsetterů mimo hlavní módní vlnu už déle, jenže ještě donedávna nebylo zřejmé, čím by šly adekvátně nahradit. Alternativa se však našla. Jsou jí rovné světle modré džíny, které například kreativní ředitel značky Weekday pro magazín Who What Wear, označil jako ideální trendy denimový kousek. Dostatečně trendy a nositelný, že dokáže brzy nahradit milované skinny. Tím úplně nejžhavějším modelem jsou podle Weekday lehce opravené světle modré džíny s rovnými nohavicemi. Jejich variant se ale nabízí spousty a záleží na nositelce, zda upřednostní vintage vzhled nebo otrhaný spodní lem.

trendy džíny v roce 2019 (1)

Jasné poselství

Byť možná skinny milujete ze všeho nejvíc a nedokážete (či nechcete) si představit je nahradit za rovné kalhoty, doba je neúprosná. Stejně jako ostatní trendy přicházejí a odcházejí, také skinny džínům už odtikávají hodiny. Byly tu s námi po velmi dlouhou dobu, o které se jiným kouskům oblečení ani nezdá. Mainstreamovým hitem se v dámském šatníku staly v roce 2007, v pánském o dva roky později. Své období slávy si užívaly více jak 10 let! To je u džínů tak akorát. Ostatně zvonový střih, který panoval před skinny džíny, vydržel také deset let.

trendy džíny v roce 2019 (2)

Módní ikony už se skinny vzdaly

Že se blíží konec skinny střihu obecně, je zřejmé už delší dobu. Však uznávané módní ikony poslední měsíce upřednostňují před obepnutými džíny mnoho jiných kalhot v jiných střizích. Vyzdvihnout můžeme například Vévodkyni z Cambridge, která si volné společenské kalhoty vybrala na návštěvu Kypru. Meghan Markle je obléká podstatně častěji, vzala si je i na příležitost recepce určené pro mladé lidi ještě před tím, než se stala Vévodkyní ze Sussexu. A stylová Victoria Beckham se nedávno ukázala v červených rozšířených nohavicích, které ji také velmi slušely. Je jen otázkou času, kdy právě členky královské rodiny uvidíme ve volnočasových rovných džínech namísto skinny.

rovné džíny 2019

Zdroj fotografií: pinterest.com , elle.com , whowhatwear.co.uk