PROTÁHNĚTE SE S JÓGOU V POHODLÍ DOMOVA – TIPY NA ONLINE KURZY JÓGY ZDARMA

Každého za jógou provází jiná cesta. Pokud se vám do cvičení jógy nechce třeba proto, že se vám nechce dojíždět do studií, nemáte na to zrovna finance, časově se vám vypsané termíny nehodí nebo bydlíte tam, kde se kurzy vůbec nevyučují, začněte s jógou z pohodlí domova. Existuje tolik kurzů, které můžete praktikovat zdarma a jógu si jejich prostřednictvím vyzkoušet ve čtvrtek ve 4 ráno, v sobotu v 10 dopoledne nebo na státní svátek v poledne.

Výhody jógy doma

Cvičení jógy mimo studia s sebou nese celou škálu benefitů. Můžete cvičit úplně kdykoli chcete. Můžete si obléknout co chcete, nebo také vůbec nic. Můžete si vybrat, na jaký typ jógy zrovna máte chuť a nemusíte nikam cestovat. Oceníte to zejména tehdy, když byste kvůli přílišné únavě nebo nedostatku času odřekla hodinu ve studiu. Ale co nás na józe doma baví ze všeho nejvíc? Nekonečno možností, které se před vámi rozprostírají. Můžete si vzít jógamatku a zacvičit si na zahradě, vyjet do parku nebo zůstat v obýváku. Nikdo a nic vás nelimituje. Obecně se cvičení jógy bez lektora doporučuje spíše pokročilým. To proto, že doma vám nikdo špatné držení těla neopraví a při náročnějších druzích jógy si také můžete ublížit.

Předejděte nevýhodám

Hlavním aspektem, na který je dobré pamatovat, je správné provádění jednotlivých asán. Vybírejte si takové domácí kurzy, u kterých přesně víte, jak danou pozici provést. Pomůže vám třeba shlédnutí videa ještě před samotným cvičením, abyste se přesně podívali, jak lektor dosahuje jednotlivých pozic a prohlédli si, jak tělo u cvičení má vypadat. Pro zdokonalení zkuste také cvičení před zrcadlem. Ne každý má doma zrcadlovou stěnu jako z baletního sálu, pomůže ale i zrcadlo na skříni nebo prosklená vitrína v obýváku. Každé místo, ve kterém si lze zkontrolovat tělo při cvičení, se počítá!

Boho Beautiful

Boho Beautiful je zahraniční kanál s pořádnou zásobou videí na Youtube i s vlastními (nejen) jógovými seriály na webových stránkách. Cvičení se nese v duchu buddhismu, práce s energiemi a potěší zejména příznivce orientálně laděného cvičení. Řada videí je spíše protahovací a dýchací, na kanále však najdete i mnoho lekcí zaměřených silově. Lekce podkresluje příjemná hudba v pozadí.

Jóga s Češkou

Jóga s Petrou je vhodná pro ty, kteří mají problémy s angličtinou nebo je jim jednoduše čeština příjemnější. Hlas lektorky je velmi příjemný a uklidňující, při cvičení dostatečně napovídá, na co se soustředit a jak asány provádět. Jedinou nevýhodu spatřujeme v menším počtu dostupných videí.

Still On The Way

Druhý český kanál nabízející pohled na jógu jako na prostředek k protažení, zklidnění, nalezení rovnováhy, zbavení se stresu. Still On The Way doporučujeme pro úplné začátečníky, kteří se cestou jógy chtějí vydat především za účelem uklidnění svých myšlenek. Kanál poskytuje rovněž videa pro rodiče s dětmi.

Yoga with Adriene

Ve videích jógy s Adriene vás čeká trochu humoru a amerického nadhledu. Škála videí čítá od měsíčních výzev, přes jógu proti stresu nebo PMS až po jógu pro spisovatele nebo pro běžce. Už jen ten výběr je tak široký, že některé z videí prostě musíte vyzkoušet. Při cvičení dělá lektorce společnost její pejsek a její videa nevyužívají hudbu.

Tak co? Vyberete si?

Leave a Reply