Jana se zamilovala do jógy. Časem zjistila, že žádná podložka na jógu jí nepřipadá ideální. Nezbývalo, než zkusit vytvořit vlastní. Její značka Dhaara dnes nabízí ekologické podložky, které nekloužou, jejich koupí přispíváte na dobrou věc, jsou designově vyladěné a navrhované v České republice!

Začátky značky
Jógu zakladatelka značky Jana začala cvičit už v 15 a provází ji celý život. Stejně jako ostatní si uvědomila, že jí pomáhá zvládat stres, obtížná životní období a vůbec brát každodenní starosti s lehkou hlavou a nadhledem. Jóga nás samozřejmě kromě úctyhodného vlivu na lidskou psychiku podporuje se udržet v dobré kondici i po stránce fyzické. Jóga je ideální kompenzací pro všechny, kteří musí strnule pracovat u počítače a třeba úplně neholdují kolektivním sportům, posilování nebo kardiu.
Jana si během mateřské dovolené udělala lektorský kurz na jógu a začala usilovněji shánět jógamatku, které by byla hezká, ekologická a nezničila se po půl roce. V Česku ani u sousedů jí nenašla, tak pro ní jela v roce 2015 až do San Francisca. Situaci na českém trhu chtěla změnit a nejen svým studentům nabídnout vhodnou jógamatku, proto o rok později vstoupila na trh s vlastními podložkami na jógu, které splňovaly všechny její nároky.

Jaké jsou Dhaara jógamatky?
Ještě se na moment zastavme u názvu značky. Dhaara je sanskrtské jméno, které v překladu znamená nepřetržité plynutí. Současně je to i jedno z vícero jmen bohyně hojnosti, úzce spjaté s elementem země. Tedy naprosto ideální název pro značku, která kromě originálního a vychytaného designu myslí i na životní prostředí.
Jógamatky jsou v současnosti v nabídce ve třech různých typech materiálů. Prvním je přírodní korek, druhým eko-polyuretan a třetím mikrovlákno. Co se týče spodní vrstvy, tu vždy tvoří přírodní kaučuk. Než jdou do prodeje, jsou pečlivě testovány v brněnských jógových studiích při těch nejnáročnějších typech jógy.
Majitelka značky navíc nedávno naskladnila nejnovější kolekci, která jde v ohleduplnosti k přírodě ještě dál. Reprezentuje první krok zero waste projektu Dhaara – byla odprostěna od všech plastových obalů a podložka vám domů přijde v recyklovatelném kartonu bez potisku. Takže ji klidně můžete hodit na kompost. „Chystáme i tipy, co dělat s jógamatkou, když už na ní nechcete cvičit,“ dodává Jana Podroužková. Z každé prodané jógamatky jde navíc 25 korun pro organizaci Člověk v tísni.
Jak vybrat tu správnou jógamatku? Jaké všechny jsou v nabídce? Za jak dlouho se taková ekologická podložka rozloží a existuje jógamatka, která opravdu vůbec neklouže? Zjistíme to pro vás v dalším článku.