RECYKLOVANÉ VÁNOČNÍ OZDOBY? PROČ NE!

Že je třeba recyklovat již využité věci už dávno víme. Mnohdy nás ale nenapadne, co vše můžeme zrecyklovat a co z odpadu vlastně vyrobit. A jelikož jsou Vánoce za dveřmi, máme pro vás několik tipů, z čeho a jak si vyrobit zajímavé a krásné vánoční dekorace.

Zbytky pletací vlny

Zbývají vám při tvoření malá klubíčka vln a ne všechna si dovedete představit v mixu při pletení ze zbytků? Využijte je jako netradiční baňku. Stačí si v obchodě s kreativními potřebami koupit koncovky na baňky s oušky na pověšení, zbylé klubíčko hezky a pevně umotat a koncovou vlnu lehce přilepit tavnou pistolí či lepidlem. Chcete-li mít výsledek stoprocentní, zapíchněte dvě sirky, které budou vypadat jako mini dekorativní jehlice. A máte hotovo, teď už jen pověsit na stromeček!

Rezavé formičky, které už při pečení nepoužijete

Znáte to, každý rok před pečením cukroví vyndáte formičky na pečení, začnete je čistit a zjistíte, kolik z nich už nemůžete pro vykrajování těsta použít. Zrecyklujte je! Vyberte si podkladový balicí papír, kousek kartonu se zajímavým obrázkem, nápisem či motivem, kousek stužky, provázek a pár korálků na ozdobení. Formičku si obkreslete na podklad a vystřihněte. Na formičku uvažte provázek jako ouško na pověšení. Uvažte ozdobnou mašličku ze stužky a nahřejte si tavnou pistoli. Okraj formičky obtáhněte tavnou pistolí a přiložte na podklad. Uvnitř si dozdobte pomocí korálku. Netradiční recyklovaná vánoční ozdoba je během chvilky hotová.

Žárovky nevyhazujte

Jakmile vám žárovka vypoví svou službu, dejte ji zpátky do krabičky a schovejte na Vánoce. Špatný vtip? Rozhodně ne! Žárovku nabarvěte barvou na sklo v tubě, nebo v tekuté podobě, její kovové konce ovažte přírodním provázkem a konec provázku zajistěte pomocí tavné pistole. Pro dozdobení můžete přilepit také šišky, větvičky, šípek a jiné přírodní drobnosti. Z této ozdoby budou mít radost zaručeně hlavně vaše děti. Je veselá a ozdobit ji můžete dle fantazie. Děti mohou přidat například barevné bambulky, výrazné korálky ale třeba i miniaturní hračky.

Zdroj fotografií: pinterest.com

Leave a Reply