ŘETĚZOVÝ A PROVAZOVÝ VZOR HITEM LÉTA 2019

Už jste to také zaregistrovali? Dámskou i pánskou módu letos pokryly stočené řetězy a vlnící se lana. Jde o nový trend, který zesílil více, než se předpokládalo. Za jeho umocněním stojí, jak jinak, než módní řetězce.

řetězový a provazový vzor na oblečení trend 2019 (2)

Řetězy i provazy

Původně se zdálo, že milovníci hipsterské a rockerské módy budou mít letos nový prvek ke kombinování – oblečení se vzorem řetězů. Jenže ve výsledku se ukazuje, že se jedná o dva velmi podobné vzory, které se uchytily – jak řetězy, tak lana a provazy. A zdaleka se nebavíme o oblečení určeném hipsterům a módním maniakům. Zmiňované vzory se dostaly i na elegantní dámské šaty, doplňky a v šatech s potiskem řetězu se dokonce před nedávnem ukázala těhotná Meghan Markle. Ta oblékla šaty od návrhářky Victorie Beckham.

řetězový a provazový vzor na oblečení trend 2019 (1)

80. léta vrátily do módy Hermes a Versace

Řetězy, provazy, lana a pásky na oblečení v podobě barevného kontrastního vzoru patří do stylu 80. let minulého století. V jarních kolekcích 2018 je však nechaly znovu ožít značky Hermes a Versace. V jejich podání byly vzory sladěny do neutrálních přírodních tónů a zlaté. Podstatně extravagantněji je o rok později přináší do módy řetězce jako jsou Zara, Berhska, Stradivarius, Reserved nebo Mohito. Řetězy a provazy spojují ve vzorech také s proužky, puntíky nebo potisky zvířecí srsti.

řetězový a provazový vzor na oblečení trend 2019 (4)

Zdroj fotografií: reserved.com , mohito.com