SMETANAQ TALKS: MÓDNÍ UDÁLOST ZÁŘÍ, KTERÁ VÁM NESMÍ UNIKNOUT

SmetanaQ zahajuje pravidelný cyklus SmetanaQ Talks na Mercedes-Benz Prague Fashion Week.”

Dlouhodobý koncept diskusí a přednášek pod názvem SmetanaQ Talks odstartuje v podobě minikonference oficiálního doprovodného programu Mercedes-Benz Prague Fashion Week. V rozmezí od 9. do 10. září vlastní diskusi o udržitelné módě zaštítí například Iva Burkertová z Odivi.

Udržitelnost

Program se po dobu dvou podvečerů bude v rámci udržitelnosti věnovat také inovativním materiálům a technologiím v podání Elišky Knotkové z matériÓ Prague a Marie Niny Václavkové z Offcuts. Dotkne se jí však i téma Digitální módy Žil Julie Vostálové a Heleny Todd, v níž je spatřován úsporný trend přesahující do výroby a fotorealistické prezentace oděvu.


Identity

S nejnovějšími trendy v oboru souvisí téma identity. Na módě bez ohledu na gender je V Česku postavená tvorba designérky obuvi Karin Onderkové podznačkou Shoedaism či návrhářky Dominiky Kozákové, jejichž diskusi doplní účast hosta Miss Petty Pisces. Přednáška stylistky Kamily Vodochodské se zase zaměří na nátlak trhu při hledání a vyjadřování osobního stylu či módní identity a jeho dopad na lidskou psychiku i životní prostředí.


Business

Na maloobchodní prodej designérské tvorby v lokálním kontextu bude zaměřená panelová diskuse za účasti návrhářky Kláry Nademlýnské a Jakuba Berdych Karpelise s Josefem Tomšejem ze studia Qubus. Rozhovor respektované odbornice a moderátorky programu Veroniky Ruppert s Antonínem Soukupem z LAFORMELA návštěvníkům programu zase poodhalí zákulisí spolupráce se zahraničními obchodníky, z showroomů a přehlídek na týdnech módy v Miláně, Paříži či Budapešti. Svými tipy na to, jak využít nejmodernější nástroje, trendy a technologie s minimálními rozpočty v pětačtyřicetiminutovém bloku, namotivuje specialista online marketingu Daniel Klíma. Přímo z přehlídkových mol budou až do soboty 12. září k zakoupení see-now-buy-now kolekce návrhářských značek ze SmetanaQ Showroomu mezi které patří ODIVI, HANA FRISONSOVA, Daniela Peskova, Dominika Kozáková, Naut. Pop-up tvůrci ve středu doplní Koktejlem s designéry.

Jací jsou čeští designéři obchodníci? Je catwalk přežitek? Je udržitelnost stále tématem číslo jedna? Na tyto i další tyto otázky se tito přední čeští designéři, odborníci, prodejci a teoretici budou snažit odpovědět. SmetanaQ je dům na Smetanově nábřeží v centru Prahy, kde se setkávají lidé, jež spojuje zájem o kulturu, umění a design. Součástí konceptu budovy jsou prostory výstavní galerie zasvěcené umění a designu, které disponují třemi citlivě zrekonstruovanými sály s výhledem na panoráma Pražského hradu a Petřín. V prvním patře se nachází prostor pro začínající umělce a designéry v podobě sdílených ateliérů a prodejního prostoru SmetanaQ Showroom. Zde se mohou návštěvníci setkat s návrháři a designéry na jednom místě, přímo tam, kde jejich práce vzniká. Srdce domu tvoří rodinný podnik SmetanaQ Café a Bistro. Společně s ním se v přízemí budovy nachází koncept store zaměřený na prodej současného českého designu a módy i produktů pod jeho vlastní značkou Deelive.

Program:

SmetanaQ Talks: Fashion Minikonference na téma překračování hranic v módě

9.–10. 9. 2020, od 16:00 hodin SmetanaQ, Smetanovo nábřeží 334/4, Praha 1
Středa, 9. 9. 2020

16,00 Panelová diskuse: Retail: Disciplína, kde zákulisí hraje hlavní roli
Přednášející: Klára Nademlýnská, Jakub Berdych Karpelis​​ (Qubus design),
Lucie Totterová (Deelive) Moderátor: Veronika Ruppert

17,15 Rozhovor: Inovativní materiály, technologie a udržitelnost v módním
průmyslu

Přednášející: Eliška Knotková (matériO Prague), Maria Nina Václavková
(Offcuts) Moderátor: Veronika Ruppert

18,30 Přednáška, diskuse: Jak vydělat peníze v roce 2020
Přednášející: Daniel Klíma

19,45 Moderovaná diskuse: Digitální móda: možnosti a alternativní formáty
prezentace oděvu

Přednášející: Žil Julie Vostálová, Helena Todd (TransformerJacket)
Moderátor: Veronika Ruppert

https://artspeakpr.com/ Foto: Olga Vrbíková

Leave a Reply