Soukromá jungle. Obohaťte svůj život o pokojovky!

Přemýšlíte nad zvelebením Vašeho bytu, nakoupily jste desítky dekorací, ale stále tomu něco chybí? Přemýšlíte nad novým koníčkem nebo Vám zkrátka chybí ztracená energie? Pěstování pokojových rostlin by mohla být ta správná odpovědí i pro Vás!

O “boom” pokojovek se postarali hlavně mileniálové a trend vlastní exotické zahrady přímo doma se těší stále větší popularitě. Jaké to skýtá výhody a jak začít?

Proč se obklopit zelení?
Vedle terapeutických účinků, které rostliny přinášejí samotnou péčí o ně či radosti, kterou Vám přinese každý nový lísteček mají pokojové rostliny i nezvratitelné kladné účinky na ovzduší. Květiny fungují také jako přírodní klimatizace a zároveň zvlhčují vzduch a chytají prach.

TIP: Cesta k udržitelnosti, inspirujte se následujícími kroky ke šťastné planetě.

Správná péče
Každá rostlina vyžaduje jinou péči, před unáhleným nákupem se tedy přesvědčte, zda-li jí dokážete poskytnout vhodné podmínky a do začátků si pořiďte raději ty, které nejsou na péči tolik náročné. Liší se nejen v množství zavlažování, ale také preferovaném umístění. Nějaké květiny vyžadují šero a vlhko, jiné naopak dají přednost slunnému parapetu. Obecně je doporučeno používat speciální hnojivo na pokojové rostliny. Nepřeceňujte ani velikost květináče. Ačkoliv se vám rostlinka může zdát velká, její kořenový systém tomu odpovídat nemusí a v příliš objemném květináči by mohla trpět. Všechny tyto specifikace zpravidla najdete na stránkách prodejce květin, doporučujeme je tedy neignorovat, aby nový přátelé nedopadli jako uschlý kaktus, který jste dostali k svátku.

Rostliny pro začátečníky
Jsou to rostliny, které zpravidla nevyžadují velké množství péče a zahubit je můžete jen stěží!

Aloe vera

Potřebuje nepřímé světlo a zalít ji stačí jednou během týdne až dvou.


Řasokoule

Jednou za dva týdny ji stačí vyměnit voda v akváriu a pomačkat, aby držela tvar.


Fíkovník

Pozor na prudké změny teplot, fíkovník také nesnese přímé sluneční světlo.


Sloní noha

Dorůstá až do výšky jednoho metru, nesnese mráz.

Leave a Reply