SPORTOVNÍ MÓDA UŽ DÁVNO NENÍ JEN NA SPORTOVÁNÍ. PROČ JI ZAČLENIT DO KAŽDODENNÍHO OUTFITU?

Pravděpodobně jste již zaregistrovali neustále narůstající trend sportovní módy i v běžném životě. Tenisky už se dávno nenosí jen na běhání a legíny má doma snad každá žena, i když není zrovna sportovní nadšenkyní. Co je tedy na sportovní módě tak přitažlivého a jak ji lze nenásilně zakomponovat do každodenního šatníku?

Sportovní oblečení mělo vždy své místo v aktuálních módních trendech, a to především mezi mladou generací. Sportovní značky na zvýšenou poptávku zareagovaly širším sortimentem a začaly se předhánět, která vymyslí stylovější a nápaditější designy. Nezřídka se tedy dnes setkáme i s pestrobarevnými kousky a netradičními vzory.

Proč je sportovní móda tak oblíbená?

Zkuste se zamyslet, jaké jsou vlastně výhody sportovního oblečení. V první řadě musí být pohodlné, dobře odvádět pot a například v případě obuvi nebo sportovních podprsenek nepůsobit bolest a zdravotní deformace. Všimněte si, kolik seniorů nosí sportovní obuv nebo legíny. Nedělají to kvůli trendům, ale protože je jim sportovní móda jednoduše pohodlná a ulevuje jejich zdravotním obtížím. Stejně jsou na tom i maminky s malými dětmi nebo dospívající mládež. 

Může to ale vůbec vypadat dobře?

Samozřejmě, může. Pokud ovšem nechcete vypadat, že zrovna běžíte maraton nebo jste si zapomněli vyprat normální oblečení, je třeba se nad výběrem sportovního oblečení trochu zamyslet. Ideálním řešením je jednoduše kombinovat sportovní a konvenční módu. V duchu mixování různých stylů se koneckonců nese spousta momentálních trendů. Frčí například úzké kalhoty či punčochy v kombinaci se sukněmi či tunikami. Proč tedy nevyměnit takové kalhoty za pohodlné sportovní legíny? Například v UTOPY je seženete v opravdu velkém množství designů, které se dají výborně kombinovat s elegantními konvenčními kousky.  V létě oceníte možnost vyměnit je za tříčtvrteční legíny a v zimě vás zase zahřejí termo legíny. Jinými slovy, možnosti sportovní módy jsou neomezené po celý rok.

Jak si v tom množství značek vybrat?

Zásadním faktorem je, co se vám vlastně líbí. Preferujete barvy nebo kousky, které jsou jednobarevné a nenápadné? Je na vás například sportovní dámská mikina už moc, nebo v ní klidně půjdete i do práce?  Je sportovní podprsenka jen na sport nebo v ní budete chodit i jen tak doma? Po zodpovězení těchto otázek není špatné zvážit i původ sportovního oblečení. Doporučujeme poohlédnout se po značkách, které respektují tzv. slow fashion, tudíž produkují kvalitní a ekologické kousky s dlouhou životností. 

Nebojte se tedy objevovat nové možnosti a zkuste jednou vyrazit do práce třeba v dobře zkombinovaných sportovních legínách. Uvidíte, že to vašemu stylu dodá svěží nádech.

Leave a Reply