STYLOVÉ KAVÁRNY V BRNĚ: SKØG URBAN HUB, CAFÉ MOMENTA, COFFEE FUSION

Některé oblíbené kavárny v Praze už jsme vám prozradili. Teď přišel čas na ty brněnské, neméně krásné. Kvalitní káva, čerstvé suroviny, výborné dezerty a milá obsluha. Však už to znáte.

SKØG Urban Hub

Pokud alespoň jednou za čas zavítáte na Instagram, o této kavárně určitě neslyšíte poprvé. A není divu. Dokonalý interiér, vyhlášené domácí limonády, výběrová káva, skvělé dezerty. Pomyslnou třešničkou na dortu, nebo spíš bychom měli říci na lívanečku, jsou jejich perfektní brunche. Zajít sem však můžete i na oběd, večeři či sklenku vína. Nebo tu zkrátka a jednoduše můžete strávit rovnou celý den.

Café Momenta

Vůně máslových sušenek, ještě teplých, právě vytažených z trouby. K tomu šálek výborné kávy uprostřed uspěchaného dne. Zní vám to jako něco nereálného? Zavítejte při svých toulkách Brnem na Zelný Trh a nereálné se stane skutečností. Kromě již zmíněných máslových sušenek tu své chuťové pohárky můžete potěšit třeba malinových dortíkem, čokoládovým cheesecakem nebo francouzským větrníkem.
PS: Sušenkárna se nachází v jedné z nejstarších památkově chráněných budov ze 13. století v Brně.

Coffee Fusion

Pokud jste kafaři srdcem i duší, tuto kavárnu rozhodně nesmíte minout. Kávu, praženou v malých českých pražírnách, vám v ní naservíruje pan majitel, ale hlavně Mistr kávy 2008 Michal Kocman. Navíc ten interiér… (nejenom) pro milovníky První republiky jako stvořený! A není tu wifi, takže ideální místo pro setkání s přáteli nebo začtení se do knihy.

Tereza Bartoňová
Zdroje: skog.cz; Facebook.com/CofeeFusion;
cafe-momenta.cz; pinterest.co.uk

Leave a Reply