STYLOVÉ KAVÁRNY V PRAZE II: MYŠÁK, MONOLOK CAFE, EMA ESPRESSO BAR

Myšák

Dlouhý, dojemný a zajímavý příběh stojí za cukrárnou Myšák ve Vodičkově ulici. Vyhlášená svými skvostnými zákusky byla už za První republiky a rád si sem přišel posedět i Tomáš Garigue Masaryk. Těžká politická situace ale nechala kavárnu chátrat a během oprav v roce 2006 se téměř celá budova zhroutila. Příjemný dobový interiér ale šikovný rekonstrukční tým obnovil díky několika zachovaným fotografiím. Dnes si zde můžete dát vytříbené sladké dobroty, lahodnou kávu a ve druhém patře, do kterého se dostanete po původním zachovalém mramorovém schodišti, můžete obdivovat přímo od svého stolku práci cukrářů.

Monolok Cafe

Obklopí vás jemné tóny světlého dřeva a bílé s akcentem ve stříbrné a milý servis. Objednat si můžete kávu z české pražírny. Rovněž si můžete vybrat ze širokého sortimentu lahodných sendvičů, dezertů i salátů. Pokud preferujete dostatek prostoru, Monolok by měl být dalším místem, kde uspořádáte svou pracovní schůzku – na stůl se vám totiž nevejde jen šálek s kávou, ale i lehký oběd a počítač s diářem. Kam že to máte zamířit? Do ulice Moravská, jen chvilku chůze od náměstí Míru.

Ema espresso bar

V Praze má hned dvě pobočky – jednu na Palmovce a druhou na Florenci. Obě lákají na moderní industriální styl a výbornou výběrovou kávu z mikropražíren, kterou melou pomocí kamenů. Dát si zde kromě spoustu druhů super kávy můžete i něco sladkého. Na stole vás už při příchodu přivítá konvice s vodou, takže žádné nesmyslné placení za službu, která by měla být standardem. Tady naštěstí opravdu je!

Zdroj fotografií: facebook.com/cukrarna.mysak, manolok.cz, emaespressobar.cz

One thought

 1. Dobrý den,

  tímto bychom Vás srdečně chtěli pozvat k nám do Kavárny&Bistra do Metropole Zličín v Praze.
  Jsme odlišní od jiných kaváren např.tím, že prodáváme nejen vysoce kvalitní výběrovou kávu, ale zaměřujeme se na zdravý životní styl ve formě : bezlepkových, cukrfree, vegan, bezlaktozových zákusků, dortů, slaných pochoutek, domácích limonád atp.

  Máme designové útulné a pohodlné prostředí ke schůzkám jak peacovním tak soukromým atd.

  Rádi Vás uvítáme.

  Krásný den

  Tým Vitalisimo

Leave a Reply