SUKNĚ PODLE STŘIHU – ZNÁTE JE VŠECHNY? DÍL 2.

Sukně, milované sukně. Nedávno jste se v prvním díle našeho seriálu o sukních mohli dočíst, jaké jsou základní typy a střihy sukní. Nyní si pojďme říct něco o těch složitějších či zvláštních svým zpracováním a tvarem.

Ruffle sukně

Ruffle v překladu znamená volán a zvlnění. Je nám tedy jasné, co je u tohoto typu sukně hlavním poznávacím prvkem. Sukně ruffle jsou všechny sukně, které jsou tvořeny z volánů. Ať už vrstvením, skládáním, sešíváním, našíváním a dalšími možnými způsoby. Vhodné jsou prakticky pro každé roční období, pokud však zvolíme vhodný materiál a délku.

Ruffle sukně letní, Moliera2

Godet sukně

Tento typ sukně je vhodnější hlavně pro štíhlé postavy. Je velmi podobná sukni tvaru mořské panny, avšak s tím rozdílem, že od středu délky střihu po dolní kraj není rozšířena v základních střižených dílech. Rozšíření u godet sukně je docíleno vloženými díly, které po ušití vytvoří tvar zvonu. Sukně tedy výrazně upoutá pozornost na obepnuté boky a zeštíhlenou část středu délky sukně.

Sarong sukně

Zábavná, jednoduchá a lehce avantgardní svým vzhledem. Vzniká sešitím obdélníku a nebo uvázáním na tělo. Sukně tohoto typu může tedy být boková, pasová, dlouhá, krátká, mini, pro štíhlé i pro plus size. Zkrátka sukně bez omezení a zvláště oblíbená je v letních horkých měsících.

Akordeon sukně

neboli známější výraz, plisová sukně. Aktuálně je hodně trendy, určitě by tedy neměla chybět v žádném šatníku. Pasem vyšší sukně všech délek je velmi netypická svým vzhledem, přesto si ji může dovolit jak štíhlá, tak plnoštíhlá žena či dívka. Důležitý je materiál, aby sklady (evokující právě akordeon) držely svůj tvar. Volba materiálu směřuje spíše k letním lehkým viskózovým či hedvábným materiálům.

Asymetrická sukně

Asymetrické sukně jsou všechny sukně, jež nemají zcela klasický tvar. Například ty, které jsou v předním díle kratší a zadním delší, nebo mají zešikmený dolní kraj. Jako asymetrickou sukni můžeme označit také tu s cípy v bočních švech a další. Vhodné jsou pro všechny typy postav, musíte ale zvolit dobrý základní střih. Lépe řečeno, základní střih padnoucí právě vaší postavě.

Zdroj fotografií: moliera2.cz , tamsin.cz , hm.com , zuzanavesela.eu

Leave a Reply