TAKKAM DESIGN SHOP, VÍC NEŽ JEN NÁKUP

Představte si designovou prodejnu, která vás uchvátí množstvím výběru české autorské tvorby, kde najdete vše s šetrným přístupem k přírodě a kde vás pohltí přátelská atmosféra. A teď otevřete oči a řekněte Takkam design shop, protože právě tam vás tohle všechno čeká. Ještě je neznáte? Pojďte se seznámit.

Velká myšlenka a začátek

Příběh dvou žen, Kateřiny Mihalíkové a Kateřiny Hrmové, zakladatelek designové prodejny, začal uspořádáním jejich prvního bazaru v Příbrami. Snad díky svému přístupu, přátelské povaze, umění dobře obchodovat a vizi dělat svou práci pro zákazníky se bazar brzy opakoval a zrodila se myšlenka vzniku kamenné prodejny plné české autorské módy, šperků, slow fashion, udržitelné módy, zero-waste výrobků, designového nábytku, doplňků a také eco-friendly kosmetiky a drogerie. Dnes můžeme děkovat, že nezůstalo pouze u myšlenky a holky začaly svůj sen a plán realizovat. A díky tomu je zde Takkam, takový jak jej dnes známe. Inspirativní, plný krás, nápadů, přátelský ale hlavně nabušený naprosto jedinečnými kousky českých tvůrců.

42570303_2178218405586068_5932091198670897152_n

Slow fashion jako osvěta

,,Doufaly jsme, že to postupně lidi naučíme a ukážeme jim, co se za tím všechno skrývá. Chtěly jsme jim nabídnout šetrnější nakupování s důležitou podporou pro české tvůrce, kteří si to opravdu zaslouží. A tak jsme tu!“

Tak charakterizují samy Katka M. a Katka H. motivaci otevřít si kamenný obchod právě v tomto místě. V době, kdy tyto energické dámy tvořily a otevíraly Takkam design shop v Příbrami, jen málo lidí tady vědělo, co to vlastně pomalá a udržitelná móda je. To je však neodradilo, naopak. Tento fakt braly jako výzvu a začaly klást osvětu těchto témat. Pro značky, které tady najdete dělají dámy opravdové maximum. Organizují a účastní se akcí pro jednotlivé z nich a zároveň všem dělají náležitou a velmi poutavou formu reklamy. V nabídce zde naleznete značky jako LAHO, Design Empathy, By Terez, CoCat, Black Mountain, Doubravka, Fraise, Goci, La Klara, Muxu, Samourai, Zannia a další úspěšné české tvůrce, také podporovatele slow fashion.

42491500_2172036746204234_5653487918698725376_n

Na vlně eco-friendly

Nenajdete zde jen módu, ale i módní doplňky jako například zboží značek CBB Bags, Cvok, Extravagant, Flowerski, Klukovna, Muhehe, Notasheep, Socks In Box, we are ferdinand, YOU&YOU Bags a mnoho dalších. Dále bytové doplňky vyrobené zlatými ručičkami českých designerů a papírenský koutek, kde pořídíte originální sešity, bloky, bločky nebo samolepky. A protože jejich ambice a myšlení v duchu poskytnout to lepší sahá hlouběji, nakoupit si zde můžete i přírodní pěstící, tělovou a dekorativní kosmetiku (netestovanou na zvířatech a bez chemie). Seznámíte se s ekologicky nezávadnými domácími čističi. Znáte-li, či chcete poznat také bio přípravky značek Bio-D, Caltha, Feelo a Mýdlenka, zastavte se. I ty totiž v Takkam design shopu mají.

43039160_2185099558231286_1301626341979848704_n.jpg

,,Snažíme se, aby zde zákazníci našli co nejvíce handmade, jedinečných, slow, přírodních, ekologických a designových věcí.“

Úspěch, stále víc novinek a přátelský přístup

Je jasné, proč má stále více zákazníků Takkam v oblibě. Každý, kdo tento obchod alespoň jednou navštívil, se rád vrací. Vždy vás čeká mnoho novinek, nové znáčky, nejen přátelské, ale také odborné povídání, pro některé i seznámení se s pro ně naprosto novými a neprozkoumanými typy produktů. V posledních měsících pro nás všechny připravují také mnoho zajímavých akcí a událostí. V současné době začíná Takkam s přehlídkami spolupracujících značek, z jejichž sortimentu si můžete vybrat a ihned něco odnést domů. Za úspěšný nový nápad považujeme též workshopy, poslední z nich na téma Základy Instagramu (pod taktovkou Katky Mihalíkové), nebo také Stylistický workshop. S pokorou a skromností však samy holky říkají, že bez dostatečného nadšení, lásky k jejich obchůdku a bez lidí, kteří jim fandí, podporují je a jsou s nimi, by Takkam nefungoval a nemohl existovat. Jak je vidět, takových mají kolem sebe holky mnoho a důkazem je letošní úspěch, zvolení do TOP 10 podnikavých žen.

43374022_2200052806735961_4727613920255148032_n.jpg

,,Od začátku jsme nechtěly být příliš formální a proto jsme od úplného začátku nastavily komunikaci na přátelské vlně. Našich zákaznic si velice vážíme, jsme za ně strašně rády.“

Zdroj fotografií: facebook.com/takkamshop