TEXTILNÍ MASKA DOPŘEJE VAŠÍ PLETI CHVILKU ODPOČINKU

Plátýnkové masky na stupnici pohodlnosti nahrazují ty tekuté. Stačí je totiž pouze vyndat z obalu, rozložit a správně přitisknout na obličej. Žádné šroubování kelímku, zdlouhavé nanášení a mytí rukou.

plátýnková maska 2

Maska na obličej by měla patřit do pečující rutiny každé ženy nehledě na věk. Používat by se měla podle výrobců většinou dvakrát až třikrát týdně. Bohatě však stačí používání pleťové masky jednou do týdne za předpokladu, že jste si vybrala vhodný produkt pro svou pleť a používání opravdu dodržujete. Textilní maska jde pravidelnému používání vstříc svou maximálně zjednodušenou aplikací. V obalu je ve většině případů samostatně, stačí ji pouze rozbalit, opatrně narovnat, zjistit, jak patří, a přiložit ji na pleť. Zatímco po aplikaci běžné masky na obličej můžete normálně fungovat, maska plátýnková vás přinutí zpomalit a nejlépe si na dobu její aplikace lehnout, zavřít oči a relaxovat. Jelikož na vás nijak nezasychá a plátno bývá větší než váš obličej, je třeba minimalizovat možnosti jejího odchlípnutí.

korejské masky (1)

Jak vlastně funguje?

Příjemné plátno, které už má připravené otvory na oči, nos a ústa je napuštěné tekutinou, která se vám během aplikování přenáší do pleťových buněk.

Přeborníky ve výrobě, zlepšování i používání těchto masek jsou Asiaté, proto pokud chcete vyzkoušet opravdu co nejlepší produkt, poohlížejte se po korejské kosmetice. Nemusíte kvůli tomu rovnou sedat na letadlo, velmi dobrý výběr naleznete i na českých e-shopech, podívat se můžete třeba na Korean Kosmetika.

Jak vybrat tu správnou?

Textilní masky se (stejně jako jiné) dělí zejména podle funkce, kterou slibují na: čistící, hydratační, omlazující a rozjasňující. Bavit vás maska bude nejen díky své jednoduchosti a účinnosti, příjemným bonusem je také hravý obal a trefná pojmenování, která vás intuitivně navedou k výběru správného produktu. Jedna značka je pojmenovává přímo podle činností, po kterých jsou určené – po učení, cestování, alkoholu nebo po cvičení. Pokaždé je maska přizpůsobená, tomu, co si zrovna pleť žádá a zda potřebuje spíše projasnit, vyčistit, zmatnit nebo vyživit. U jiného výrobce najdete masky s názvy Bez obav nebo Sladké sny.

Textilní maska je vždy určena výhradně na jedno použití, které by podle pokynů na obalu mělo trvat většinou mezi 15 a 20 minutami. Její ceny se poměrně výrazně liší. Korejské masky, o kterých jsme vám psali my, se pohybují mezi 50-100 korunami.

korejské masky (2)

Zdroj fotografií: Facebook.com/Koreankosmetika