TO NEJLEPŠÍ Z MBPFW PRO JARO 2019

Maratón přehlídek české a slovenské módní tvorby pod záštitou hlavního sponzora – automobilky Mercedes-Benz, je minulostí. Mezi více jak dvacítkou nevšedních autorských kolekcí jsme vybrali top pět těch, které by vám rozhodně neměly uniknout.

to nejlepší mbpfw jaro 2019 (1)

TEREZA VU.

Česká hvězda v tvorbě spodního prádla, Tereza Vu., předvedla kolekci plnou něžnosti, decentních barev, ženskosti a nádechu retra. Modelky překvapily šedými parukami. Návrhářka zavdala přítomným důvod zapřemýšlet se nad tím, co je opravdu dneska sexy a že atraktivnost ženy a jejího těla může vypadat docela jinak, než jak to máme zakódováno. Její jarní kolekci 2019 jsme věnovali celý článek.

mbpfw 2019 - tereza vu spodní prádlo (2)

BLAŽEK

Oděvní značka věnující se pánské módě v jarní kolekci rozhodně nestagnovala. Tým poslal na molo modely, ve kterých propojil představu tradičního elegána s moderními materiály a transformoval tak svou módu do takové podoby, ve které ji chtějí nosit i mladí. Nechyběly řetízky na krku, gumové pantofle, zkrácené kalhoty či síťovaná trika. I o kolekci Jaro/Léto 2019 značky Blažek jsme vydali samostatný článek.

blažek jaro 2019 mbpfw přehlídka (3)

MICHAEL KOVÁČIK

Syté odstíny na kvalitních materiálech hojně nařasených v šaty uvedl v rámci jarní kolekce 2019 slovenský návrhář Michael Kováčik, který si velkou pozornost získal už se svou podzimní kolekcí 2018, kdy vyšly jeho modelky mezi lidi odhalené více, než by přítomní čekali. Letos si prvoplánovou provokaci odpustil, přesto modely dýchaly ženskostí, sebevědomím a jednoduše jeho rukopisem. Protože ten se stává nezaměnitelným.

to nejlepší jaro 2019 mbpfw (1)

ZUZANA KUBÍČKOVÁ

Česká návrhářka Zuzana Kubíčková uvedla sérii o přesně třiatřiceti modelech. Upřednostnila klasické střihy koktejlových šatů i dlouhých večerních rób a využila síly tlumené barevné palety. Okouzlila romantickými šaty z jemné krajky a nylonovými organzy, které byly z větší dálky až téměř neviditelné. Svůj aplaus si vysloužila opravdu právem. Ukázala lidem, že česká móda je srovnatelná s pařížskou haute cotoure.

to nejlepší jaro 2019 mbpfw (2)

MARTIN KOHOUT

Vítěz návrhářské soutěže Van Graaf Junior Talent roku 2018 naprosto omámil svou jarní kolekcí, které uvedl v rámci týdne módy. V modelech nechal rezonovat inspiraci impresionistickým dílem hvězdného Claudea Moneta a sestavil ji na spojení modrých tónů s čistou bílou. Podstatným prvkem celé kolekce se staly naprosto jedinečné materiály. Tvorbě začínajícího českého talentu jsme se věnovali ve speciálním článku.

martin kohout jaro 2019 (3)

Zdroj fotografií: Facebook.com/MBPFW