TYHLE PRSTÝNKY VÁS OKOUZLÍ!

Pánové, tohle bude poměrně netradičně i pro vás. Protože pokud sháníte pro svou životní lásku zásnubní prstýnek, tady najdete ten snový. A dámy, pokud se ještě vdávat nechystáte, nebo to máte dávno za sebou, kdo řekl, že si nemůžete skvostný prstýnek od české šperkařky koupit samy?

27jewelry prstýnky 2

Zlatnictví v krvi

Pokud by vás zajímal celý příběh, jak se pražská moderní šperkařka Lenka Kerlická, dostala ke své aktuální profesi, přečtěte si ho na jejích webových stránkách. Možná vás dojme tak, jako dojal nás. Jedno je ale jisté, není to jen vášeň pro klenotnictví, nadšení a touha tvořit podle vlastních pravidel, co dělá z Lenčiných šperků jedinečné unikáty. Klenotnictví má totiž v krvi. Přišla na to ale až dávno po té, co se tímto řemeslem začala zabývat. Dnes tvoří ve svém ateliéru zásnubní, snubní i běžné šperky na míru a také v rámci malých kolekcí.

Šperky, které Lenka pod značkou 27jewelry vyrábí, jsou vždy autentické. Jedná se o ruční výrobu, při které se prstýnky přizpůsobují přímo na míru. Jejich výroba tak může trvat mezi třemi až šesti týdny. Značka nabízí také možnost otisku prstu. Ten posouvá symboliku snubních prstenů zase o krok dál.

„Otiskem prstu do snubních prstenů zaznamenává 27jewelry určitý slib tomu druhému, zhmotňuje okamžik lásky a nadšení.“

české zlaté prsteny 27jewelry (2)

Dokonalost v nesouměrnosti

Prsteny z Lenčiny dílny se vymykají na první pohled. Ze všeho nejvíce díky organickému tvaru, nečekejte tedy žádný pravidelný kroužek. Lehké zvlnění dodává prstenům svobodomyslnost, nápaditost. Zdá se, že díky nim žijí vlastním životem. Autorka šperků při tvorbě zásnubních prstenů s kamínky ráda pracuje hned s několika druhy a namísto jednoho kamene, jich vsadí do prstenu hned několik. Promyšlená kombinace kamenů a jejich velikostí tvoří z prstýnku osobitý šperk, který byste jinde jen těžko hledali. Většina šperků je tvořena za 14 karátového zlata a diamantů briliantového výbrusu. Použitý kámen však záleží na domluvě přímo s autorkou, i v její online nabídce najdete například prsteny s měsíčním kamenem, růženínem nebo safírem. Ceny šperků se velmi různí na základě použitých kamenů a množství zlata. Ty decentnější bez kamenů pořídíte pod deset tisíc, sofistikovanější modely mohou sahat až ke sto tisícům.

české zlaté prsteny 27jewelry (1)

Zdroj fotografií: 27jewelry.com