VAŠE ZÁPĚSTÍ OZDOBÍ ČESKÉ HODINKY JVD

Taky jste si v poslední době všimli, že se z hodinek pomalu stává nový trend? Přitom první náramkové hodinky se nosí už od první světové války. Historií vzniku hodinek a hodinářství jako takového se dnes ale zabývat nebudeme. Představíme si značku, kterou mnozí z vás určitě znají. Jedná se totiž o českou značku hodinek JVD.

Přeci jenom trocha historie

V roce 1993 paní Jasněna Vláhová, zakladatelka firmy JVD, vytvořila značku Lacerta, která se specializovala na dámské společenské hodinky, jak náramkové, tak kapesní. Hodinky byly vždy vyráběny v Novém Městě a vyjímaly se především svou nadstandardní kvalitou použitých komponentů, pozlaceným švýcarským strojkem značky Ronda a číselníky, které byly zaskleny safírovým nepoškrabatelným sklíčkem. V roce 1994 vznikla v pořadí už druhá značka, která se zároveň řadí mezi nejúspěšnější. JVD, což je zkratka pro Jasněna Vláhová Design. Dnes pod touto značkou najdete veškerý hodinářský sortiment. Firma zaměstnává více než třicet zaměstnanců se sídlem nejen v Přibyslavi u Nového Města, ale i ve slovenském Trenčíně.

Jedna značka = několik kolekcí

Taky jste jako malí dostali za první vysvědčení hodinky? A neměly náhodou místo ručiček pastelky? Firma paní Vláhové se mimo jiné specializuje i na dětské hodinky, které jak sama říká, patří mezi špičku. Velký důraz je kladen na kvalitu, jednoduchost a v neposlední řadě samozřejmě na design. Nasledují kolekce jako JVD Seaplane, které jsou vyráběny z nerezové oceli, vodotěsné a extrémně odolné. V dámské něžné kolekci nesoucí název Sunday Rose se mísí originalita s jemností a smyslem pro detail. Samozřejmě nesmí chybět ani pánská kolekce s názvem Architect nebo Loser, která je navržena pro všechny muže, kteří se chtějí vyhnout konvencím.

Pod značkou JVD najdete také rozsáhlé kolekce nástěnných hodin a budíků. Stálicí jsou modely s názvem HJ, které jsou typické pro svůj moderní design. Nástěnné hodiny nemají pouze funkci praktickou, ale i designovou. Proto se také v roce 2012 zrodila nová řada inspirovaná francouzským venkovem, kterou najdete pod názvem JVD À La Campagne. V roce 2016 byla uvedena kolekce JVD Architect, která je, jak už název vypovídá, určena pro opravdové milovníky minimalismu a designu.

Něco navíc

Pod značkou JVD najdete také šperky. Konkrétně náramky, které se skvěle hodí k už výše zmíněným náramkovým hodinkám. Novinkou jsou také samostatné řemínky, díky kterým tak můžete jednoduše z jedněch hodinek udělat dvoje, troje nebo třeba čtvery. Zkrátka fantazii se meze nekladou. Samozřejmostí je také nádherné balení, které obsahuje krabičku, ve které jsou hodinky chráněny před poškozením a mimo to i dárkovou taštičku.

Tereza Bartoňová
Zdorj fotografií: vlahova.cz

Leave a Reply